SSD Sata 3 SSD vs M.2 Sata SSD

Zathura

Hectopat
Yer
Muğla/Marmaris
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kullandığım anakart MSI H170 Gaming M3. Bilgisayarıma SSD eklemek istiyorum ama kararsız kaldım sizce m.2 sata mı yoksa sata 3 olarak mı almam gerekiyor daha çok performans alabilmem için? Anakart için şöyle bir ibare var "32Gb/sn'ye kadar hıza ulaştıran Turbo M.2, standart bir SATA III bağlantısından 5 kat daha hızlıdır." Sata 3 içinde 16Gb/sn'den bahsediliyor. Ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu hiç SSD kullanmadığım için bilmiyorum bilgili ve deneyimli arkadaşlar yorumlarsanız minnettar kalırım.

Bunlardan hangisini almam gerekiyor.

M.2 performansı daha iyidir diyebilirim; ancak test etmeden emin olamam. Ancak videoya bakarsanız aralarında fazla fark olmadığını görürsünüz.

850 evo takarsanız %5-10 fark ediyor ama kablodan kurtuluyorsunuz lakin ne zaman 950 pro tKarsanız okuma da 5 kat yazma da 2-3 kat fark ediyor 2 kat 256 gb modelde 3 kat 512 gb modelde bende dün i7 6700 ve asus z170 pro gaming sipariş verdim elimde 850 evo normal ssd vardı önceden şimdi satıp 256 gb modele geçeceğim.

Hız farkını sadece 950PRO takarsan anlarsın. Yoksa ha normal SATA 3 SSD ha M2 SATA SSD sonuçta SATA olarak bağlı ve SSD' nin de okuma-yazma hızları belli. 950PRO almıyacaksanız M2 850EVO daha mantıklı yer derdi yok tek vidayla SSD takıyorsunuz parmak kadar SSD.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı