SSD sisteme HDD bağlamak istiyorum

ArKaDaTa5671

Centipat
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • RX 570 8 GB Pulse
  • 4x2 8 GB HyperX RAM
  • ASUS ASRock A320HDV R4.0
  • VX Plus 400W PSU
  • 240 GB SU630 Adata SSD
Merhabalar. Ben bu sisteme eski tip HDD'lerden takmak istiyorum ama sanırım güç kaynağı kablosu ya da herhangi bir giriş koymamışlar. Teknobiyotik'ten almıştım. Böyle bir sisteme koymamaları normal tabii. Benim bu 400W'luk sisteme HDD takmamda bir sorun olur mu? Takarsam da nasıl takarım? Kablo vs. sipariş edip güç kaynağından çıkan hangi kabloya bağlamam ve hangi kabloyu almam gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz?
Kod:
8 Güç Çıkışı ile Bileşenlerinizin İhtiyaçları Karşılanacak

AeroCool VX PLUS 400, günümüz bilgisayarlarının ihtiyaçları göz önüne alınarak 2x SATA, 2x IDE, 1x 6+2 Pin PCI Express ekran kartı, 1x Floppy, 4+4 Pin işlemci güç çıkışlarıyla tasarlanmıştır. Üstelik anakart bağlantısı yüksek uyumluluk için 20+4 Pin olarak tasarlanmıştır. AeroCool VX PLUS 400 ile ekran kartınız başta olmak üzere tüm donanımlarınız sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.
güç kaynağı özelliklerinden bir bölüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir hata yapma bence. Bak bu konu HDD leri unutan bir neslin olduğunu gösterdi bana bunu da gördüm ya mutluyum... SSD ile devam edin, boşverin eskilerde anılarda kalsın HDD, kötü anılarda.

Yine de mecburiyetten takacaksanız cevabını vereyim, PSU'dan gelen Sata güç kablosunu (siyah ve L şeklinde ağız) HDD ye takacaksınız. Sata2 veya Sata3 veri kablosunu da (biraz daha kısa L harf ağızlı) bir ucunu HDD diğer ucunu anakarta takacaksınız. HDD yi kasa içerisinde sabitleyeceksiniz bu kadar.

Disk yönetiminden Yerle Disk D olarak atayabilirsiniz veya boşta hangi harf varsa.

( Anlatımım Sata HDD içindir. IDE SSD kullanamazsınız çünkü anakartınız desteklemiyor. )

1577998464767.png

Eski tip hdd derken takacağın hdd sata mı ide mi?
Öyle bir hata yapma bence. Bak bu konu HDD leri unutan bir neslin olduğunu gösterdi bana bunu da gördüm ya mutluyum... SSD ile devam edin, boşverin eskilerde anılarda kalsın HDD, kötü anılarda.

Yine de mecburiyetten takacaksanız cevabını vereyim, PSU'dan gelen Sata güç kablosunu (siyah ve L şeklinde ağız) HDD ye takacaksınız. Sata2 veya Sata3 veri kablosunu da (biraz daha kısa L harf ağızlı) bir ucunu HDD diğer ucunu anakarta takacaksınız. HDD yi kasa içerisinde sabitleyeceksiniz bu kadar.

Disk yönetiminden Yerle Disk D olarak atayabilirsiniz veya boşta hangi harf varsa.

( Anlatımım Sata HDD içindir. IDE SSD kullanamazsınız çünkü anakartınız desteklemiyor. )
çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı