SSD sonrası "Windows lisansınızın süresi yakında dolacak" bildirimi

kamilkale

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Sıfır bilgisayarım yavaşladığı için bir bilgisayarcıda SSD taktırmıştım. Kurulumu falan ona ait ancak taktıralı 1 ay geçti. Bilgisayarda 1 haftadır Windows lisansınızın süresi yakında dolacak bildirimi almaya başladım. Biraz araştırmamla bu sorunun sahte lisanslarda çıktığını gördüm. Ancak SSD'den önce böyle bir şey hiç olmamıştı ve sıfır aldığımda bilgisayarımda gelen Windows sürümü orijinaldi. Sizce ne yapmam lazım? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.
Sıfır bilgisayarım yavaşladığı için bir bilgisayarcıda SSD taktırmıştım. Kurulumu falan ona ait ancak taktıralı 1 ay geçti. Bilgisayarda 1 haftadır Windows lisansınızın süresi yakında dolacak bildirimi almaya başladım. Biraz araştırmamla bu sorunun sahte lisanslarda çıktığını gördüm. Ancak SSD'den önce böyle bir şey hiç olmamıştı ve sıfır aldığımda bilgisayarımda gelen Windows sürümü orijinaldi. Sizce ne yapmam lazım? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.
Merhaba, buna çözüm bulabildiniz mi? Aynı sorunu yaşıyorum şu an.

Merhabalar internetten oem key satin aldim ben öyle çözdüm sorunu, o orijinal Windows harddisk de kalıyormuş böyle işlemlerde ssd ye deneme sürümü Windows kurulduğu için öyle oluyormuş

Merhaba, sizinle aynı sorunu yaşayan birkaç kullanıcının mesajlarını okudum. SSD yükseltmesi öncesi kurulu olan Windows Sürümünü(W10 Home) kurduklarında otomatik olarak etkinleştiği, aynı cihaza W10 Pro kurulumu gerçekleştirince etkinleşmediğini söylemişler. Siz aynı sürüm mü yüklediniz yoksa sürüm değişti mi? Genelde içinde Home sürümle satılıyor cihazlar, kullanıcılar sonradan Pro yükleyebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı