SSD sonuçlarım kötü

Murobjk35

Hectopat
​Öncelikle herkese selamlar.

0acff30c-666e-4c06-92f5-50d123edc463.png

81488ec5-cae4-4206-9c63-1c9a5e23fdb8.png

f5e30136-8ecc-45bb-b2ac-e43dcedff9a8.png

b68baf8a-174a-4dbf-8e99-aeac8c6a1bb2.png

PC'yi alalı 2 ay olmadı. Birçok uyumsuzluk sorunuyla karşılaştım. Kitlenme, oyunlarda takılma falan en son format işleriyle bayağı uğraştım. Normal HDD'ye attığım gibi atıyorum formatı. Acaba SSD'yi yalnıs kullanım sonucu ben mi bu hale getirdim ? Garantisi var 2 yıl. Vatan bilgisayardan garantili.

BIOS başlangıcında AHCI mod etkin, Crosshair V Formula Z anakartını kullanıyorum. Sata 3 portlarını denedim. Asmedi portuna taktım son olarak da Amd'nin portuna taktım ama pek fayda olmadı.

Firmware version son sürüm yüklü. Bir de secure erase yapmak istiyorum. Onun hakkında detaylı bilgi alabilir miyim ? Acaba tekrar format atacağım. Windows 7 Ultimate sürümünden nefret ettim artık.

Yeni SSD'ler eskilerine göre daha sağlam bu konuda ama çok format atmanız diskin ömrünü düşürmüş olabilir. Bir de Windows 8 varken niye Windows 7 :)

En basitinden söyleyeyim. Ekranı kendiliğinden kapatma özelliği var. Mesela 10 dk sonra ekranı kapatıyor. Gelip ekranı açmak için fareyi haereket ettirdiğim zaman ekran açılmıyor. Sesleri duyuyorum. Ama ekranı açamıyorum. Birkaç kere tekrarladı bu olay ve reset atmak zorunda kaldım. Sonra da format attım.

Ben bir sorun göremedim.

- - - Güncellendi - - -

Yeni SSD'ler eskilerine göre daha sağlam bu konuda ama çok format atmanız diskin ömrünü düşürmüş olabilir. Bir de Windows 8 varken niye Windows 7 :)

Windows 8 kullanıyor. Yanında neredeyse 20 senelik icat olan başlat menüsü programlarından birini kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı