SSD takılı iken PC anakart ekranında kalıyor

kkursat

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim PC anakart ekraninda kalıyor, acilmiyor. Ne format atiliyor ne BIOS'a giriliyor, oylece ana ekranda kalıyor. Sorunu da buldum aslinda "SSD". Windows SSD'de kurulu. SSD'nin SATA kablosunu cikardigimda BIOS'a falan giriyorum. Fakat SSD olunca hiçbir şey işlemiyor. Sanki takilip kalmis. Ben ne yapacagim? Çözümü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen SATAFIRM hatası. Diskten kaynaklı donanımsal bir hata. Onarımı yok. Garantisi devam ediyorsa servise verin sıfırı ile değişim yapılıyor, aynı hata başıma gelmişti.

Satafirm falan yazmiyor. Zaten cikarinca aciliyor bios. Onceden calisiyordu sikinti yoktu. Birden oldu. Cop mu oldu ssd?
SATAFIRM yazmaz zaten. BIOS'a girebilseniz BIOS'da SATAFIRM yazar disk adında bu durumlarda. SATAFIRM de sistemi tamamen kilitler, kullanılamaz hale getirir. USB ile dahi boot edemiyorsanız sebebi budur. Disk değişimi gerekli.
Modeli neydi bu arada diskin?

SATAFIRM yazmaz zaten. BIOS'a girebilseniz BIOS'da SATAFIRM yazar disk adında bu durumlarda. SATAFIRM de sistemi tamamen kilitler, kullanılamaz hale getirir. USB ile dahi boot edemiyorsanız sebebi budur. Disk değişimi gerekli.
Modeli neydi bu arada diskin?
İste biostada yazmiyor satafirm. Sadece hdd yi goruyor. Adata ssd idi. İcindekilerdemi gitti simdi kurtulmas mi?

Bakın SSD çıkarıldığında BIOS'a giriyor yazmışsınız. Yani SSD takılı değilken hata vermez ki zaten. SSD taktığınızda BIOS'a girebilseydiniz disk adında SATAFIRM yazardı bunu demeye çalışıyorum. Bende de olmuştu ancak ben en azından BIOS'a girebiliyordum.
Disk firmware'i ile ilgili bir durum, diskin firmware alanı öldüğü zaman veya silindiği zaman meydana geliyor.
Diskin tam modeli nedir? SU630 ise zaten kronik sorunlu bir disk. Servise verip iade isteyin.
Evet içindekiler de gitti ve hayır kurtulmaz.

Cok kotu oldu ya. Bilseydim bozulmadan degistirirdim bunu. :-(
Kurtarma programlari ise yaramaz mi?
Hayır, disk zaten sisteme takıldığı anda kilitliyor sistemi. Serviste de belki tek yapılabilecek şey eğer olursa kontrolcü değişir veriler okunmaya çalışır ancak bunun da garantisi yok. Mutlaka farklı bir modele geçin. Bütçeniz varsa Samsung öneririm.

Sandisk m.2 aldim 500 gb
Yarin gelir
Hayır, disk zaten sisteme takıldığı anda kilitliyor sistemi. Serviste de belki tek yapılabilecek şey eğer olursa kontrolcü değişir veriler okunmaya çalışır ancak bunun da garantisi yok. Mutlaka farklı bir modele geçin. Bütçeniz varsa Samsung öneririm.
.

Yeni konular

Geri
Yukarı