SSD takılı sisteme HDD eklemek

yusuf7700

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir PC aldım içinde 240 GB SSD var. Ben eski bilgisayardaki HDD'imi kullanıp yeni bilgisayarımda depolama alanını yükseltmek istiyorum ama eski HDD'in içinde Windows kurulu, ben SSD'yi C yapip HDD'yi de D bölümü olarak kullanmak istiyorum. Yani SSD'de Windows kurulu olacak, HDD'yi D bölümü yapmak istiyorum. Nasıl yapılır yardımcı olursaniz sevinirim, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Şimdi yeni PC aldın ona format at. HDD'ni yeni PC'ye tak. HDD'den gerekli bilgileri yedekleyip HDD'yi biçimlendir.
Sorun bu mudur tam anlayamadım.

Eski HDD'nin bağlantılarını yap sonra biçimlendir. HDD'den açmayacak bilgisayarı zaten.

Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir PC aldım içinde 240 GB SSD var. Ben eski bilgisayardaki HDD'imi kullanıp yeni bilgisayarımda depolama alanını yükseltmek istiyorum ama eski HDD'in içinde Windows kurulu, ben SSD'yi C yapip HDD'yi de D bölümü olarak kullanmak istiyorum. Yani SSD'de Windows kurulu olacak, HDD'yi D bölümü yapmak istiyorum. Nasıl yapılır yardımcı olursaniz sevinirim, şimdiden hepinize teşekkür ederim.
BIOS ayarlarında windows yükleyeci olarak SSD diskin seçilidir. Senin yeni bağlayacağın HDD ile windows açılmaz. Direkt takıp farklı bir sürücü adıyla hdd içindeki dosyalarına ulaşabilirsin. HDD de kurulu windowsu disk yönetiminden silebilir, ayrılmış bölümleri birleştirebilirsin. Format atmana gerek yoktur.

Eski harddiski boot etmediğin sürece içindeki işletim sistemi çalışmayacaktır zaten. HDD'yi tak, sistemi SSD üzerinden boot et ve biçimlendirmeni yap.

Geri
Yukarı