SSD taktıktan sonra ne yapmalı?

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Yeni bir SSD aldım. Montajını videoları izleyerek yaptım. Sistemi çalıştırdım. Ancak şuanda ne yapmam gerekli bilmiyorum. Gördüğüm videolardan Corsair SSD Toolbox adlı programı yükledim. Firmware update yazan yere tıkladım. Güncel dedi kapattım. Bunun dışında herhangi bir şey yapmam gerekli mi? Windows'u kendim kurmadım ama D: sürücüsünde ayrı olduğunu biliyorum. Windows ve oynadığım bir kaç oyunu SSD'ye aktarmak istiyorum. Nasıl yapacağım? Yeni yüklenecek oyunlar da örnek steam üzerinden sadece C: D: olarak gözüküyor. SSD'ye oyun nasıl yükleniyor? Hiç bilgim olmadığı için lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem: Şu anki işlemci R5 1400, kargoda diğer işlemci :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir şey yapmana gerek yok. SSD nin içine Steam klasörü oluştur oyunları indirirken SSD yi seç. Steam klasörü olusturmazsan gözükmez Steam'de.
Windows'u aktarmanın en sağlıklı yolu temiz kurulum.

Başka bir şey yapmana gerek yok. SSD nin içine Steam klasörü oluştur oyunları indirirken SSD yi seç. Steam klasörü olusturmazsan gözükmez Steam'de.
Dostum ssd'nin içine nasıl giriyoruz? Bende bilgisayarım da sadece C: ve D: sürücüleri gözüküyor şuanda
Windows'u nasıl kuracağımı bilmiyorum

Videolara bakarak BİOS güncelledim. Dedim durmak yok bir de C: komple sildim. Windowsu yeniden kurdum :) oyunları da kurdum :D pc açılmasını aşırı etkiledi ancak CS:GO mesela yine aynı hızda açılıyor gibime geldi çözemedim orayı tam :D SSD'ye yüklü bu arada kontrol ettim :)

Videolara bakarak BİOS güncelledim. Dedim durmak yok bir de C: komple sildim. Windowsu yeniden kurdum :) oyunları da kurdum :D pc açılmasını aşırı etkiledi ancak CS:GO mesela yine aynı hızda açılıyor gibime geldi çözemedim orayı tam :D SSD'ye yüklü bu arada kontrol ettim :)
Boşver çok önemli değil. Bu kadar küçük şeyleri takma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı