SSD Tarayıcı'yı hızlandırır mı?

JohnByk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İnternetim 60 Mbps. Fakkat! nedense tarayıcım çok yavaş çalışıyor. (Chrome)

Bu aralar Samsung 840 pro 512 gb SSD almayı planlıyorum. Acaba SSD tarayıcıyı hızlandırır mı?

Bu arada bilgisayarı yeni aldım 1 ay oldu. Fakat bilgisayarda anlamadığım bir yavaşlama olmaya başladı. Sanki HDD can çekişiyormuş gibi geliyor. SSD çözecektir diye umuyorum.

Sistem.
16 gb ram
4 gb Nvidia GTX 860M ekran kartı
1TB + 8GB SSHD (gerçekten hiç hoşuma gitmedi. aksine bilgisayarı yavaşlatıyor gibi.) (Ve genelde lenovo PC lerde bulunuyor ve benimki Lenovo Y50)

Evet dediğim gibi kısa bir şekilde cevap vererek yardımcı olursanız çok sevinirim. :) Teşekkürler.

SSD sadece tarayıcınızı değil komple sisteminizi 2-3 katı hıza çıkartıcaktır ve forumdada paylaşıldı 840 evo serisinde kullandıkca bir yavaşlama mevcut fakat frimware ile düzeltilicekmiş. Samsung çok büyük bir firma ve onlarca alanda üretim yapıyor buzdolabından tutunda ssd'ye, bu da yaptığı veya yapacağı her aletin, donanımın, eşyanın tam anlamıyla iyi olamıyıcağı anlamına geliyor... Yanlış anlamayın samsung çok kötü bir marka değil ama başlangıçtan beri kendini bilgisayara vermiş bir firma kadarda bu konuda iyi olmadığını düşünüyorum.
Benim önerim: Corsair force ls serisidir.

Yorumun için çok teşekkürler dostum. Peki ya açılış kapanışın yanı sıra. Yeni sekme açarken , bir videoyu oynatmak için tıkladığımda (hızlı yüklermi demiyorum dikkat edersen o internetle alakalı biliyorum ^^ ) , bir linke tıkladığımda , sayfalar arasında dolaşırken , sayfa yenilerken ... bla bla bla aklına ne geliyorsa.. Acaba bunlardada hız artışı oluyor mu? .. :)

SSD sadece tarayıcınızı değil komple sisteminizi 2-3 katı hıza çıkartıcaktır ve forumdada paylaşıldı 840 evo serisinde kullandıkca bir yavaşlama mevcut fakat frimware ile düzeltilicekmiş. Samsung çok büyük bir firma ve onlarca alanda üretim yapıyor buzdolabından tutunda ssd'ye, bu da yaptığı veya yapacağı her aletin, donanımın, eşyanın tam anlamıyla iyi olamıyıcağı anlamına geliyor... Yanlış anlamayın samsung çok kötü bir marka değil ama başlangıçtan beri kendini bilgisayara vermiş bir firma kadarda bu konuda iyi olmadığını düşünüyorum.
Benim önerim: Corsair force ls serisidir.

Dostum o haberi duydum . O sadece 840 evo serisinde geçerli. Benim alacağım 840 pro. (Yada 850 pro'yu bekleyebilirim çok yakında gelecekmiş) .. Yorumun için teşekkürler.. :)

Merhaba arkadaşlar. İnternetim 60 Mbps. Fakkat! nedense tarayıcım çok yavaş çalışıyor. (Chrome)

Bu aralar Samsung 840 pro 512 gb SSD almayı planlıyorum. Acaba SSD tarayıcıyı hızlandırır mı?

Bu arada bilgisayarı yeni aldım 1 ay oldu. Fakat bilgisayarda anlamadığım bir yavaşlama olmaya başladı. Sanki HDD can çekişiyormuş gibi geliyor. SSD çözecektir diye umuyorum.

Sistem.
16 gb ram
4 gb Nvidia GTX 860M ekran kartı
1TB + 8GB SSHD (gerçekten hiç hoşuma gitmedi. aksine bilgisayarı yavaşlatıyor gibi.) (Ve genelde lenovo PC lerde bulunuyor ve benimki Lenovo Y50)

Evet dediğim gibi kısa bir şekilde cevap vererek yardımcı olursanız çok sevinirim. :) Teşekkürler.

Ben de soracaktım. Özellikle Facebook'ta sayfayı aşağı çekerken kasıyor gibi oluyor. Neyden kaynaklı bu?

Ben de soracaktım. Özellikle Facebook'ta sayfayı aşağı çekerken kasıyor gibi oluyor. Neyden kaynaklı bu?
SSD komple sistemi hızlandıracağı için yaptığınız her işte verimini alırsınız.

Facebook donma sorunu işlemci, ram kaynaklı olabilir . Tabi internetinizde bir sorun yoksa .

SSD komple sistemi hızlandıracağı için yaptığınız her işte verimini alırsınız.

Facebook donma sorunu işlemci, ram kaynaklı olabilir . Tabi internetinizde bir sorun yoksa .

Başka sayfalarda olmuyor ama. Donma değil de aşağı doğru inerken takılarak iniyor gibi.

Tarayıcı yüklemeleri ve kullanımı hızlanır elbette. Ancak internet hızından kaynaklı yavaşlıkların çözümü yine internettir.

Başka sayfalarda yok ama.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı