SSD Tavsiyesi - Kingston mu Samsung mu ?

Burak Dönmez

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, yaz aylarına doğru bilgisayar sistemime bir SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. Kingston'un 240GB 'lık SSD'si var V300 modeli olan 325 TL değeri var. Bu SSD iyi midir yoksa Samsung' un 120GB olan SSD'si daha mı iyidir? Bir de yaklaşık bir hafta önce sistemime Windows 8.1'in öğrenciler için ücretsiz olan sürümünü kurdum ve etkinleştirdim. SSD'yi taktıktan sonra Windows'u tekrardan SSD'ye mi kurmam gerekiyor, nasıl olacak? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında Samsung 840 ya da 850 Evo daha iyi ama Kingston'ın 240 GB kapasiteye sahip olması nedeniyle onu tercih edebilirsin. Bütçeni 100 TL kadar artırabilirsen 250 GB Samsung 850 Evo'yu tavsiye ederim. Yaz'a kadar yeni ürünler de piyasa çıkabilir ya da mevcut SSD'lerin fiyatı düşebilir. SSD'yi almadan 1 hafta önceden konu açarsan daha iyi şekilde yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı