SSD ve HDD aynı anda nasıl kullanılabilir?

esotnm

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, SSD almadan önce kullandıgım HDD`de Windows yüklüydü. SSD aldıktan sonra HDD'yi çıkartıp sadece SSD'yi kullanmaya başladım fakat şu an ikisini de kullanmak istiyorum. Geçenlerde ikisini takmayı denedim fakat SSD'yi görmedi yani eski dosyalarım gözüktü. Sorum ise SSD'yi ana bellek HDD'yi ise yedek olarak kullanmak istiyorum. Ne yapmalıyım, bu konuda acemiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini SSD'ye yüklediniz mi?

Arkadaşlar merhaba, SSD almadan önce kullandıgım HDD'de Windows yüklüydü. SSD aldıktan sonra HDD'yi çıkartıp sadece SSD'yi kullanmaya başladım fakat şu an ikisini de kullanmak istiyorum. Geçenlerde ikisini takmayı denedim fakat SSD'yi görmedi yani eski dosyalarım gözüktü. Sorum ise SSD'yi ana bellek HDD'yi ise yedek olarak kullanmak istiyorum. Ne yapmalıyım, bu konuda acemiyim.

Eğer bilgisayarda önemli belgeleriniz varsa SSD veya HDD'nin bir kısmını ayırıp yedekleyin. Sonra işletim sistemini SSD'ye kurun. Sonrasında ikisi de kullanılır zaten. Ki HDD SSD bir arada gözükmesi lazım. Fakat şöylede bir şey var (sizin yapmak istediğiniz anladığım kadarıyla) SSD ve HDD tek bir disk gibi gözüksün boyut ikisinin toplamı olsun diyorsanız bu çok zordur RAID gerekiyor tahminimce. Daha iyi bilenler vardır forumda.

Arkadaşlar merhaba, SSD almadan önce kullandıgım HDD'de Windows yüklüydü. SSD aldıktan sonra HDD'yi çıkartıp sadece SSD'yi kullanmaya başladım fakat şu an ikisini de kullanmak istiyorum. Geçenlerde ikisini takmayı denedim fakat SSD'yi görmedi yani eski dosyalarım gözüktü. Sorum ise SSD'yi ana bellek HDD'yi ise yedek olarak kullanmak istiyorum. Ne yapmalıyım, bu konuda acemiyim.

Bilgisayarınız masaüstü müdür?

Anakartta bilgisayar başlarken boot sekmesinden SSD'nizi seçeceksiniz. BIOS'a girip öyle kaydedebilirsiniz.

Önce HDD'yi takıp biçimlendirsem sonra SSD'yi taksam düzelmez mi?

Onu bilmiyorum. Dediğimi yaparsanız düzelir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı