SSD ve HDD Bağlantı Gidip Gelme Sorunu

Arda Soyalp

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma SSD yükseltmesi yaptım fakat fark ettim ki bilgisayarda bazen Görev yöneticisinden baktığımda diskler kayboluyor ve daha sonra tekrar geliyor. Sorun sadece bu değil. Kasada fanın gidip gelmesi de mevcut, neyle alakalı olabilir? Her ikisi de aynı anda oluyor tabii ki de. Fan gittiğinde Görev yöneticisine baktığımda diskler görünmüyor. Geri geldiğinde görünmeye başlıyor. Fakat kullanıma hiç bir şekilde engelini görmedim ama sorun yaratabileceğini düşündüğüm için yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma direk güç kaynağı geldi, ama anakartta olabilir. Yani bu olaylar olduğunda sistemde bir performans düşüşü olmuyor ise güç kaynağıdır diye düşünüyorum. Başka bir güç kaynağı ile deneyip sonucu yazma ihtimaliniz var mı ?

HDD Diski SATA Kablosundan çıkartıp deniyorum şuan büyük ihtimal güç kaynağından kaynaklı.. Gidip gelme sorunu yok şuan HDD çıkarttığım zaman SSD ile alakası yok PSU ile alakalıymış büyük ihtimal

Bilgisayarıma SSD yükseltmesi yaptım fakat fark ettim ki bilgisayarda bazen görev yöneticisinden baktığımda diskler kayboluyor ve daha sonra tekrar geliyor. Sorun sadece bu değil. Kasada fanın gidip gelmesi de mevcut, neyle alakalı olabilir? Her ikisi de aynı anda oluyor tabii ki de. Fan gittiğinde görev yöneticisine baktığımda diskler görünmüyor. Geri geldiğinde görünmeye başlıyor. Fakat kullanıma hiçbir şekilde engelini görmedim ama sorun yaratabileceğini düşündüğüm için yardımınızı bekliyorum.

Reis sorun neymiş aynısını ben de yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı