SSD vs HDD

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar 650-700 liraya kadar bilgisayarıma depolama birimi almak istiyorum. İçinde halihazırda 512 GB M.2 SSD var. Bu fiyata 2.5" 1 TB hard disk alıp, D yapıp, ufak tefek oyunları hız istemeyen oyunları oraya yüklemek ve kişisel verilerimi arşivlemek mi daha mantıklı? Yoksa 512 GB 2.5" SSD almam mı daha mantıklı? Bilgisayarım laptop ve hem M.2 hem SATA portum var kullanılabilir. Teşekkürler.

HDD almak bence daha mantıklı. Kullandığınız SSD 120 ya da 240GB olsaydı SSD derdim ama zaten 512GB olduğundan yeni bir SSD'ye ihtiyaç yok.

HDD almak bence daha mantıklı. Kullandığınız SSD 120 ya da 240GB olsaydı SSD derdim ama zaten 512GB olduğundan yeni bir SSD'ye ihtiyaç yok.
Peki bu fiyat bandında önerebileceğiniz bir HDD var mı? Rpm değerlerinin dışında Cache değerlerini pek anlamıyorum ve kaliteli olmasını istiyorum.

Arkadaşıma katılıyorum.

SSHD ile daha iyi performans alabilirsiniz, fiyatı 700₺.

Arkadaşlar 650-700 liraya kadar bilgisayarıma depolama birimi almak istiyorum. İçinde halihazırda 512 GB M.2 SSD var. Bu fiyata 2.5" 1 TB hard disk alıp, D yapıp, ufak tefek oyunları hız istemeyen oyunları oraya yüklemek ve kişisel verilerimi arşivlemek mi daha mantıklı? Yoksa 512 GB 2.5" SSD almam mı daha mantıklı? Bilgisayarım laptop ve hem M.2 hem SATA portum var kullanılabilir. Teşekkürler.

512 GB SSD var ise yeni bir SSD almanıza gerek yok. HDD alın, daha mantıklı sizin için.

Arkadaşıma katılıyorum.

Hocam 7200rpm olan 2.5" harddisklerde var. Bu attığınız harddisk 5400rpm. Okuma yazma hızı nasıldır biraz bahsedebilir misiniz?
Ayrıca SSHD dediğiniz tam olarak ne oluyor?

Peki bu fiyat bandında önerebileceğiniz bir HDD var mı? Rpm değerlerinin dışında Cache değerlerini pek anlamıyorum ve kaliteli olmasını istiyorum.
Oyun vs. istiyorsanız WD Black alın bence. Tabi fiyatı 860 TL olmuş maalesef.

WD Blue'da gayet iyidir. Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe En azından çok daha ucuz.

Arkadaşıma katılıyorum.

2.5" ve 5400 RPM. Sırf üç beş GB SSD önbelleği için alınmaz.

Oyunlar için 8GB Cache yeterli gelir diye dedim. Kişisel bir yorum olarak 7200RPM'in sesine katlanamıyorum. Tabi tercih sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı