Çözüldü SSD WinDirStat'ta 193 GB gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ed1tH

Kilopat
Arkadaşlar WinDirStat yükledim neyin ne kadar kapladığını görmek için ama SSD Disk'i 193 GB gösteriyor ama Windows'ta 232 GB gösteriyor. Alan sıkıntısı çekiyorum alan birden doluyor bir yanlışlık mı var?
SSD: Samsung 870 EVO 250 GB.
1656921519569.png

O 193 GB SSD'nin boyutu değil SSD'deki dosyaların toplam boyutudur.

Çözüm
Arkadaşlar WinDirStat yükledim neyin ne kadar kapladığını görmek için ama SSD Disk'i 193 GB gösteriyor ama Windows'ta 232 GB gösteriyor. Alan sıkıntısı çekiyorum alan birden doluyor bir yanlışlık mı var?
SSD: Samsung 870 EVO 250 GB.
Eki Görüntüle 1440398

Birdenbire doluyorsa, sistemi uyku moduna alma açıksa kapatabilirsin, muhtemel durum Pagefile'dir.

Kullandığın programlar da kendi geçici dosyalarını C: Sürücüsüne kaydediyorlarsa doldurabilirler, programa göre ayarlarından Pagefile/cache/temporary vb dosyaları D: E: Gibi diğer sürücülere aktarabilirsin.

Kusura bakmayın dışarı çıktığım için cevap veremedim.

Gizli dosyaları kapatmış olabilir misiniz?

Vallahi gizli dosya var mı yok mu hiç bilmiyorum ve ayarı kapatmadım hiç girmedim hatta o menüye.

Yönetici olarak açarsanız göremediğiniz diğer dosyalara da erişim sağlayabilirsiniz.

Evet şimdi 204 GB oldu boş alan ile toplayınca 227 GB yapıyor neyse.

Birdenbire doluyorsa, sistemi uyku moduna alma açıksa kapatabilirsin, muhtemel durum Pagefile'dir.

Kullandığın programlar da kendi geçici dosyalarını C: Sürücüsüne kaydediyorlarsa doldurabilirler, programa göre ayarlarından Pagefile/cache/temporary vb dosyaları D: E: Gibi diğer sürücülere aktarabilirsin.

Hiberfil.sys vb. dosyalar.

Zaten <Files>diye bir klasör var o 12 GB kaplıyor onda sorun yok WinDirStat'ı yönetici olarak çalıştırınca 204 GB buldu boş alanım ile toplayınca 227 GB ediyor şu anlık 5 GB kayıp var zaten Hiberfil.sys Pagefile.sys dosyaları o 204 GB'ın içinde.

1656951278184.png

Windows o 5Gb'yi geçici olarak alıyor olabilir mi? Çok ilginç geldi, güvenli modda bakmak istedim şahsen. Ek olarak "Computer Management" kısmından depolama aygıtlarına.

Windows o 5GB'yi geçici olarak alıyor olabilir mi? Çok ilginç geldi, güvenli modda bakmak istedim şahsen. Ek olarak "Computer management" kısmından depolama aygıtlarına.

1656953276521.png

Arama kısmına Temp yazıp diğer klasörüne girince AMD dosyasının 5.65 GB olduğunu gördüm AMD dosyasını silmek bir sorun oluşturur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı