SSD XPG 8200PRO performans sorunu

Daha fazla  
Merhabalar, bugün itibari ile Adata XPG 8200 Pro modelini aldım. Bilgisayarım Dell inspiron 7577 NVMe desteği falan her şeyi var SSD'yi bilgisayarıma taktım fakat, açılış hızımda herhangi bir değişiklik olmadı. Daha önceki kullandığım M.2 SSD'dede 12 saniyede açılan bilgisayarım şu an hala 12 saniyede açılıyor ve o SSD'nin yazma hızı saniyede 1000 MB idi şu an aldığım SSD onun 3.5 katı ama neden böyle oluyor anlamış değilim. Bir de şöyle bir problemle karşılaştım BIOS'ta SATA ayarlarında SATA'yı AHCI yapınca bilgisayarım açılmıyor tekrar eski haline getirmem gerekiyor. SSD M.2 portunda takılı olduğu için olabilir mi bu? Ve açılış hızı değerlerim normal mi sizce? Sistem özelliklerim şöyle.

Intel i5 7300 HQ.
GTX 1050.
8 GB RAM 2400MHz.
Windows10 Pro UEFI.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 72
Merhabalar, bugün itibari ile Adata XPG 8200 Pro modelini aldım. Bilgisayarım Dell inspiron 7577 NVMe desteği falan her şeyi var SSD'yi bilgisayarıma taktım fakat, açılış hızımda herhangi bir değişiklik olmadı. Daha önceki kullandığım M.2 SSD'dede 12 saniyede açılan bilgisayarım şu an hala 12 saniyede açılıyor ve o SSD'nin yazma hızı saniyede 1000 MB idi şu an aldığım SSD onun 3.5 katı ama neden böyle oluyor anlamış değilim. Bir de şöyle bir problemle karşılaştım BIOS'ta SATA ayarlarında SATA'yı AHCI yapınca bilgisayarım açılmıyor tekrar eski haline getirmem gerekiyor. SSD M.2 portunda takılı olduğu için olabilir mi bu? Ve açılış hızı değerlerim normal mi sizce? Sistem özelliklerim şöyle.

Intel i5 7300 HQ.
GTX 1050.
8 GB RAM 2400MHz.
Windows10 Pro UEFI.
Tahminimce 2 şeritli boş yolda hızlıca evine 12 dakikada varıyorsun ama sonradan 4 şeritli olarak tekrardan yapıldı yol ve gene 12 dakikada varıyorsun. :) diye düşünüyorum.

M2 SSD'nin farkını başka bir M2 SSD'den dosya transferi yapmadığınız sürece hissetmezsiniz yani Windows açılışı ve oyun yüklenme sürelerinde pek fark yaşanmaz.

m2 ssd olanda hiçbir tik açık değil fakat sata portundaki hdd dekinde bütün özellikler var bu normal mi
Satadaki hdd nin bütün özellikleri gözükürken nedense m2 slotundaki ssdminkiler gözükmüyor
Şuan oyun performansımda lolde 120 fps alırken bu değerler 85 90 95 arasına düştü sebebi nedir
hocam ssdyi taktım temiz bir kurulum yaptım fakat lolde aldığım fps değerleri 110 120lerden 80 90a düştü sebebi nedir ?
Konu kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    19,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı