SSD yanına HDD taktıktan sonra sistem uyku modunda çalışıyor

Zafer Emre

Hectopat
Daha fazla  
Sorun SSD olan bilgisayarıma eski HDD'mi taktıktan sonra başladı. HDD'de herhangi bir sıkıntı yok fakat takmadan önce rahatlıkla sistemi uyku moduna alabiliyordum. Şimdi almak istediğimde ekran kapanıyor ama kasa aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Sistem SSD üzerine kurulu. Arkada çalışan uygulama olmamasına rağmen yine de sorunu çözemedim. Şimdiden teşekkürler.

Sorun SSD olan bilgisayarıma eski HDD'mi taktıktan sonra başladı. HDD'de herhangi bir sıkıntı yok fakat takmadan önce rahatlıkla sistemi uyku moduna alabiliyordum. Şimdi almak istediğimde ekran kapanıyor ama kasa aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Sistem SSD üzerine kurulu. Arkada çalışan uygulama olmamasına rağmen yine de sorunu çözemedim. Şimdiden teşekkürler.

Önce kafamızdaki tüm şüphelerden kurtulalım. Sırası ile işlemleri yapınız:
1. Diskin içini boşaltın dosyalarınızı yedekleyin.
2. Disk'e Low Level format atin ama maxblast ya da benzeri bir program ile.
3. SATA portunda sıra atlamadan diski takın. SSD sistem diskiniz; SATA 0'da ise mekanik. HDD'yi SATA 1'e takın ve tek noktadan ya da uzatma SATA Power kablosu ile disklere güç vermeyin. SSD'ye giden SATA elektrik kablosu ayrı mekanik HDD'ye giden elektrik kablosu ayrı olsun dediğim gibi. Molex SATA uzatma kablosu kullanmayın.

Testlerden sonra tekrar sonucu paylaşın, ona göre yönlendireyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopta 1 slot olduğun göre SSD'yi çıkardınız ve boş HDD ile sistem açmayı deniyorsunuz büyük bir başarı ve ekran gelmedi...

Cevabim aşağıdadır.
Hatları karıştırdın herhalde arkadaşım, 🤣 bak adam ne yazmış.

" Şimdi almak istediğimde ekran kapanıyor ama kasa aktif olarak çalışmaya devam ediyor. " Kasa demiş özellikle vurguluyorum ayrıca laptop veya dizüstü diye bir şey geçmiyor 🤣🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığınız HDD'nin içi boş muydu?
Windows 7 sistem ve dosyalar vardı. Biçimlendirme yapıp sıfırladım. Daha sonra içerisinde bir oyun kurduğumda sıkıntısız çalıştırdı.
Laptopta 1 slot olduğun göre SSD'yi çıkardınız ve boş HDD ile sistem açmayı deniyorsunuz büyük bir başarı ve ekran gelmedi...
Sistem masaüstü.
Önce kafamızdaki tüm şüphelerden kurtulalım. Sırası ile işlemleri yapınız:
1. Diskin içini boşaltın dosyalarınızı yedekleyin.
2. Disk'e Low Level format atin ama maxblast ya da benzeri bir program ile.
3. SATA portunda sıra atlamadan diski takın. SSD sistem diskiniz; SATA 0'da ise mekanik. HDD'yi SATA 1'e takın ve tek noktadan ya da uzatma SATA Power kablosu ile disklere güç vermeyin. SSD'ye giden SATA elektrik kablosu ayrı mekanik HDD'ye giden elektrik kablosu ayrı olsun dediğim gibi. Molex SATA uzatma kablosu kullanmayın.

Testlerden sonra tekrar sonucu paylaşın, ona göre yönlendireyim.
Power çoğaltıcı kullanmıyorum. Direkt güç kaynağından geleni alıyor ikiside. SSD SATA 2 yuvasına takılı HDD SATA 1. Çözüm bulamazsak sıfırlamayı deneyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı