Çözüldü SSD'de 10-20 GB yer bırakmak yavaşlamaya sebep olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

eyunus21

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayarım Monster Abra a15.10 oyuncu laptopudur. İçinde 256 GB SSD var ve içinde 100 GB boş alan kaldı. Sizce GTA V indirirsem kalan 10-20GB laptopu yavaşlatır mı? Ekstra olarak 6.6 mb/s indirme hızım var ne kadar zamana inimiş olur ve laptopu uyku moduna alırsam Epic Launcher indirme işlemine devam eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle GTA V indirdikten sonra 1 hafta civarında oynadığın taktirde oyun 100 GB'ın üstüne çıkacaktır ve 10 GB yer bilgisayarını gözle görülmeyecek şekilde yavaşlatır. Ben illa indireceğim diyorsan uyku moduna alırsan indirme devam etmez. Pil ve güç ayarlarından sadece ekranı karartma moduna alman lazım uyku moduna alma. Ayrıca 256 GB bu devirde hiç kimseye yetmez en azından 500 GB daha alman gerektiğini düşünüyorum hocam.
Evet hocam. SSD dolduğu sürece yavaşlar. @The Anorak hocamın incelemesi var. Bakabilirsiniz.

Öncelikle GTA V indirdikten sonra 1 hafta civarında oynadığın taktirde oyun 100 GB'ın üstüne çıkacaktır ve 10 GB yer bilgisayarını gözle görülmeyecek şekilde yavaşlatır. Ben illa indireceğim diyorsan uyku moduna alırsan indirme devam etmez. Pil ve güç ayarlarından sadece ekranı karartma moduna alman lazım uyku moduna alma. Ayrıca 256 GB bu devirde hiç kimseye yetmez en azından 500 GB daha alman gerektiğini düşünüyorum hocam.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam yeni bir depolama almayı deneyin. 2 tane boş port var. Ayrıca M.2 portundaki SSD'ye hem M.2 hem de SATA 3 yazmak ayrı bir kafa.

1613177246450.png

Hocam yeni bir depolama almayı deneyin. 2 tane boş port var. Ayrıca M.2 portundaki SSD'ye hem M.2 hem de SATA 3 yazmak ayrı bir kafa.

Eki Görüntüle 877043
M.2 sadece fiziksel bir porttur. Sata iletişim birimi olarak kullandığı sistem. NVME M.2 veya SATA M.2 arasında farklar var mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı