SSD'de boş alan azalırsa performans düşer mi?

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar HDD'de olan Fortnite'ı SSD'ye almak istiyorum ama Fortnite 52 GB SSD'nin Boyutu azalması durumunda performansı düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop, anlık kasmalar yaşıyorsan veya oyun geç açılıyorsa atmalısın. SSD'nin performansı düşer fakat nedeni az yer kalması yani eskiden 100GB alan vardı şu anda 50GB alan kaldı. 50GB alanı doldurmak için eskisi kadar hızlı yazmasına gerek yok bu yüzden 500MBPS yerine 450MBPS yazar fakat Fortnite'i sildiğinizde tekrardan 500MBPS yazacaktır.
Boş alana göre yazıyor yani anlayacağın. Umarım anlatabilmişimdir.

Teşekkürler anlık kasmalar ve drop yaşıyorum o yüzden ssd ye almak istiyorum zaten ssd'de sadece fortnite, pubg lite olacak geri kalan oyunları 1 TB HDD'ye atıcam tekrar teşekkürler

Performanstan kastın, disk okuma/yazma performansıysa tabiki düşer. Diskten en yüksek verimliliği almak istiyorsan; Diskin en az %50'si boş olmalı, ara bellek temizleme kapalı olmalı ve ön bellekten yazma modu açık ve geri yazma modunda olmalı. Ayrıca sadece SSD için değil bütün diskler için geçerli bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı