SSD'de en iyi duruma getir ayarı faydalı mı?

Brksyg

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni SSD taktım laptopa, temiz Win 10 yükledim. En son Ekim'di sanırım. İlk resimde, SSD birleştirme zaten aktif değil ama en iyi duruma getir kısmını aktif bıraktım. Resimdeki gibi sıkıntı olmadığını biliyorum sormak istedim, çünkü birleştirme değil Windows periyordik olarak TRIM uyguluyor, bildiğim kadarıyla faydalı, siz ne düşünüyorsunuz? Bir de SSD yazma okuma hızını test ettim, yeterli mi merak ediyorum? Teşekkürler. (SanDisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD (sdssda-240G-G26)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-02-11 050839.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-11 050839.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 105
  • Ekran görüntüsü 2021-02-11 051933.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-11 051933.png
    47,9 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, yeni SSD taktım laptopa, temiz Win 10 yükledim. En son Ekim'di sanırım. İlk resimde, SSD birleştirme zaten aktif değil ama en iyi duruma getir kısmını aktif bıraktım. Resimdeki gibi sıkıntı olmadığını biliyorum sormak istedim, çünkü birleştirme değil Windows periyordik olarak TRIM uyguluyor, bildiğim kadarıyla faydalı, siz ne düşünüyorsunuz? Bir de SSD yazma okuma hızını test ettim, yeterli mi merak ediyorum? Teşekkürler. (SanDisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD (sdssda-240G-G26)
Zamanlanmış ayarlardan haftada 1 kere yi kapat o tamamen kapalı olursa daha iyi olur SSD sağlığı için.

Defrag üzerinden iyileştir tuşuna bastığınızda manuel olarak TRIM uygulamış oluyorsunuz. TRIM SSD için önemli bir şeydir ve asla kapatılmaması gerekir. Windows kendisi zaten haftada bir TRIM uyguladığı için çok gerekmedikçe manuel TRIM yapmayın.
Zamanlanmış ayarlardan haftada 1 kere seçeneğini kapat. O tamamen kapalı olursa daha iyi olur SSD sağlığı için.
Yanlış bilgi vermeyin. Windows 10 SSD'yi tanıyor ve ona birleştirme değil TRIM uyguluyor. Kapatırsa TRIM'ı kapatmış oluyor ve SSD'ye zarar vermekten öteye gitmez.

Defrag üzerinden iyileştir tuşuna bastığınızda manuel olarak TRIM uygulamış oluyorsunuz. TRIM SSD için önemli bir şeydir ve asla kapatılmaması gerekir. Windows kendisi zaten haftada bir TRIM uyguladığı için çok gerekmedikçe manuel TRIM yapmayın.

Yanlış bilgi vermeyin. Windows 10 SSD'yi tanıyor ve ona birleştirme değil TRIM uyguluyor. Kapatırsa TRIM'ı kapatmış oluyor ve SSD'ye zarar vermekten öteye gitmez.
Sağ ol dostum, yazma okuma değerleri nasıl sence ? Konudaki değerlere yaklaşmış herhalde ama.

Bu kötü SSD için normal. Sandisk SSD Plus düşük hızları ile nam yapmış bir SSD.
Ben iyi olduğunu düşünüyorum, şu ana kadar memnunum, her programın açılış hızı inanılmaz iyi, windows hızı olsun, dosya indirirken kurarken hızları olsun, aslında sandisk bilindik diye almıştım, samsung falan öneriliyormus galiba.

@Brksyg İyi zannedilen ama kötü olan bir SSD. Kullandığı kontrolcü kötü, 3D NAND yerine eski 2D NAND teknolojisini kullanıyor, çok çabuk ölebiliyor daha bir sürü sorunu var. SanDisk bilindik olabilir ama her firmanın kötü bir ürünü vardır. SanDisk'in kötü ürünü de bu işte. Yoksa diğer ürettikleri Ultra 3D enfes bir SSD. SSD Plus yerine dağ gibi Patriot Burst var ayrıca. Hiç tercih edilesi bir SSD değil SSD Plus. :)

Arkadaşlar merhaba, yeni SSD taktım laptopa, temiz Windows 10 yükledim. En son Ekim'di sanırım. İlk resimde, SSD birleştirme zaten aktif değil ama en iyi duruma getir kısmını aktif bıraktım. Resimdeki gibi sıkıntı olmadığını biliyorum sormak istedim, çünkü birleştirme değil Windows periyodik olarak TRIM uyguluyor, bildiğim kadarıyla faydalı, siz ne düşünüyorsunuz? Bir de SSD yazma okuma hızını test ettim, yeterli mi merak ediyorum? Teşekkürler. (SanDisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD (sdssda-240G-G26)

SSD diski katı hal olarak algıladıysa gerekli işlemleri yapar zararlı değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı