SSD'de kaç GB yer kalmalı?

Hocam o SSD'nin sağlığına Hard Disk Sentinel ile bakabilir misiniz? Büyük ihtimal sağlık yok olmuştur.

Yalnız bu konuyu görene kadar ben de sonuna kadar gidiyordum. Demek ondan eski PC çöp oldu :D. Hoş 7 senelikti ama olsun.

Mesela şu anki bilgisayarımda 512 GB SSD var.(476 gözüküyor neyse) 45 GB boş yer vardı sağlık %99 gözüküyordu. Konuda anladığım kadarıyla %15-20 denildiğinden oynamadığım oyunu sildim. Bundan sonra en az 80 GB falan bırakacağım.

NOT: Bilgisayarı Martta almıştım. 4.5-5 aylık.

sadsad.png

Yalnız bu konuyu görene kadar ben de sonuna kadar gidiyordum. Demek ondan eski PC çöp oldu :D. Hoş 7 senelikti ama olsun.

Mesela şu anki bilgisayarımda 512 GB SSD var.(476 gözüküyor neyse) 45 GB boş yer vardı sağlık %99 gözüküyordu. Konuda anladığım kadarıyla %15-20 denildiğinden oynamadığım oyunu sildim. Bundan sonra en az 80 GB falan bırakacağım.

Not: Bilgisayarı Mart'ta almıştım. 4.5-5 aylık.

Eki Görüntüle 1149243

%99 normal hocam bir şey olmaz ondan benimki de %99 bende 7 8 ay oldu alalı. :D

1629989076661.png

40 GB falan bırakın 80e gerek yok bence hocam.

Kaliteli ssd'lerin hepsi 5-6 sene yüksek performansla rahat dayanır arkadaşlar sağlık konusuna takılmanızı önermem. SSD'lerde 10-15gb bırakmanız yeterlidir. Fazlası da varlıkta yokluk çekmek demektir.

Geri
Yukarı