SSD'de Yer Nasıl Açılır?

Deeper

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha geçen gün SSD diskimde 60 GB yer vardı, bugün baktığımda ise 700 MB yer var. İçinde sadece Windows ve GTA 5 yüklü, diğer programlar D sürücüsüne yüklü. Bunun nedeni nedir? McAfee virüs programından tarama yaptığımda 5 tane Multiplug diye virüs buldu, 1 tanesini sildi, diğerlerini silemedi. Birde bonjour diye bir virüs buldu, onu kendim sildim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk temizleme yapın.
  1. Yerel Disk C'ye sağ tıklayıp "Özellikler"e tıklayın.
  2. Açılan pencerede "Disk Temizle" butonuna tıklayın.
  3. Hesaplama yapıldıktan sonra "Disk Temizleme" sihirbazı karşınıza çıkacak.
  4. "Sistem dosyalarını temizle" butonuna basıp hesaplamanın bitmesini bekleyin.
  5. İşlem bittikten sonra "Disk Temizleme" sihirbazındaki tüm seçenekleri seçin ve temizlik işlemine başlayın.

Disk temizleme yapın.
  1. Yerel Disk C'ye sağ tıklayıp "Özellikler"e tıklayın.
  2. Açılan pencerede "Disk Temizle" butonuna tıklayın.
  3. Hesaplama yapıldıktan sonra "Disk Temizleme" sihirbazı karşınıza çıkacak.
  4. "Sistem dosyalarını temizle" butonuna basıp hesaplamanın bitmesini bekleyin.
  5. İşlem bittikten sonra "Disk Temizleme" sihirbazındaki tüm seçenekleri seçin ve temizlik işlemine başlayın.
Bende yapmayı düşünüyorum fakat önemli veriler var, silinir mi?

Silinmez. Geçici ve gereksiz dosyalar temizlenir. @FurkanEmir41

İlk olarak dediğinizi yaptım ama 700 MB sildi sadece ondan sonra gezinirken farkettim ki oyun oynarken yanlışlıkla MSI AfterBurner programının video kayıt tuşuna basmışım 125 GB video kaydetmiş. :D :D Yinede yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı