SSD'deki boş alan çok büyük farklarla artıp azalıyor

rolz

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Laptop kullanıyorum ve SSD'deki boş alanım 110 GB / 45 GB gibi farklarla artıp azalıyor.
Geçen hafta F1 2018 ve PES 2021 oyunlarını yüklemeden önce 50 GB boş alan vardı. Oyunları yükledim, garip bir şekilde 110 GB yer açıldı ve toplamda 160 GB boş alanım oldu. Dün de 127 GB boş alanım vardı fakat bugün sadece Steam'den küçük oyun güncellemelerini yapınca boş alanım 45 GB doluverdi. Şu an 82 GB boş alanım var. Bu boş alan sürekli büyük farklarla artıp azalmaya devam mı edecek? Sürücüye sağ tıkladıktan sonra "diski temizle" butonuna bastım ama bir işe yaramadı. Sonra sürücüye bir daha sağ tıkladım ve McAfree AntiVirus programı sürücüyü 15-20 dakika boyunca taradı, hiçbir virüs/sorun ile karşılaşmadığını belirtti. Lütfen yardım eder misiniz ? Bu olaylar bana büyük bir sorun gibi geldi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• ssd.png
    ssd.png
    76,6 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabilirsen bir Harddisk'e oyun dosyalarını atmanı, Windows'a USB ile sıfırdan kurulum ile başlamanı öneririm. Bir de ek olarak isteğine bağlı harddisk almanı ve sistem gerektirmeyen oyunları ona kurmanı öneririm.

Sistem dosyalarını temizle dediniz mi?
Böyle bir ekran çıkıyor fakat burada 45 GB'lik silinecek bir şey göremedim, ne yapmam lazım? Bu arada gördüğünüz gibi boş alan yaklaşık 3GB daha azalmış. Önüne nasıl geçeceğim? Sorunu/çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• ssd2.png
    ssd2.png
    78,3 KB · Görüntüleme: 106
Böyle bir ekran çıkıyor fakat burada 45 GB'lik silinecek bir şey göremedim, ne yapmam lazım? Bu arada gördüğünüz gibi boş alan yaklaşık 3GB daha azalmış. Önüne nasıl geçeceğim? Sorunu/çözümü nedir?
8 GB olan Update kalıntılarını temizlemekle başlayabilirsin.

8 GB olan Update kalıntılarını temizlemekle başlayabilirsin.
O dosyayı, 838 MB'lik "teslim iyileştirme dosyaları" adlı dosyayı ve 1.70 GB'lik "sistem hatası bellek dökümü dosyaları" adlı dosyayı silsem herhangi bir sıkıntı olur mu? Bu çıkan ekranda hangi dosyaları silmek tehlike oluşturur?

O dosyayı, 838 MB'lik "teslim iyileştirme dosyaları" adlı dosyayı ve 1.70 GB'lik "sistem hatası bellek dökümü dosyaları" adlı dosyayı silsem herhangi bir sıkıntı olur mu? Bu çıkan ekranda hangi dosyaları silmek tehlike oluşturur?
Hiçbiri tehlike oluşturmaz. Hepsini silebilirsin. Hatta sorununu muhtemelen çözecektir. Kayıt dosyaları da buna sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı