SSD'deki Veriler HDD'ye Nasıl Aktarılır?

XASLANBEYX17

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum. İçinde 120 GB SSD var ve dolduğu için bugün Seagate Expension 1 TB harici HDD aldım ve SSD'yi boşaltıp ona aktarmaya çalıştım. Her şeyi ama her şey silindi hiçbir şey anlayamadım. HDD'yi nasıl kullanabilirim? SSD'yi ne yapacağım? Bir şey indirdiğim zaman yine SSD'ye indiriyorç HDD'ye indirmesi için ne yapmam gerekiyor?

Merhaba, ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum. İçinde 120 GB SSD var ve dolduğu için bugün Seagate Expension 1 TB harici HDD aldım ve SSD'yi boşaltıp ona aktarmaya çalıştım. Her şeyi ama her şey silindi hiçbir şey anlayamadım. HDD'yi nasıl kullanabilirim? SSD'yi ne yapacağım? Bir şey indirdiğim zaman yine SSD'ye indiriyorç HDD'ye indirmesi için ne yapmam gerekiyor?

"Ayarlar> Sistem> Depolama> Sayfanın alt tarafına ilerle ve yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştir" seçeneğinden HDD'ni işaretle. İndirdiğin bütün içerikler bundan sonra HDD'nin içerisine kaydedilecek. Böylece SSD diskin sadece Windows, belgelerin ve yazılımların HDD diskinde kalır.
Klonlama veya taşıma uygulamaları var fakat önermiyorum. Çoğu kullanım esnasında veya kullanmadan lisans isteyebiliyor. En güzeli elle kes yapıştır yöntemi ile taşımak olacak.

İşletim sistemin SSD değil mi eger SSD de is indirile veriler direkt SSD'ye yukleniyor ama ellede ayarlaya biliyorsun bir de işletim sistemi SSD de kalması sistemini binebzede olsa hızlandırır.

"Ayarlar> Sistem> Depolama> Sayfanın alt tarafına ilerle ve yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştir" seçeneğinden HDD'ni işaretle. İndirdiğin bütün içerikler bundan sonra HDD'nin içerisine kaydedilecek. Böylece SSD diskin sadece Windows, belgelerin ve yazılımların HDD diskinde kalır.
Klonlama veya taşıma uygulamaları var fakat önermiyorum. Çoğu kullanım esnasında veya kullanmadan lisans isteyebiliyor. En güzeli elle kes yapıştır yöntemi ile taşımak olacak.
pe"Ayarlar> Sistem> Depolama> Sayfanın alt tarafına ilerle ve yeni içeriğin nereye kaydedileceğini değiştir" seçeneğinden HDD'ni işaretle. İndirdiğin bütün içerikler bundan sonra HDD'nin içerisine kaydedilecek. Böylece SSD diskin sadece Windows, belgelerin ve yazılımların HDD diskinde kalır.
Klonlama veya taşıma uygulamaları var fakat önermiyorum. Çoğu kullanım esnasında veya kullanmadan lisans isteyebiliyor. En güzeli elle kes yapıştır yöntemi ile taşımak olacak
Peki bunu yaptıktan sonra ssd nin içindeki her şeyi silmem mi gerekiyor ben öyle yaptım ve herşey silindi oyunlar vb. Yoksa herşeyi en baştan mı yüklemem gerekecek

Peki bunu yaptıktan sonra SSD'nin içindeki her şeyi silmem mi gerekiyor ben öyle yaptım ve her şey silindi oyunlar vb. Yoksa her şeyi en baştan mı yüklemem gerekecek

Taşıma işleminden sonra disk biçimlendirme yaparak tekrar Windows kurulumu yapabilirsin.
Dostum silinmemesi için zaten kes yapıştır ile taşıma olayını anlattım.

Abi senin dediğini yaptım ama halâ daha birşey yüklerken ssd ye yüklüyor anlamıyorum...
Taşıma işleminden sonra disk biçimlendirme yaparak tekrar Windows kurulumu yapabilirsin.
Dostum silinmemesi için zaten kes yapıştır ile taşıma olayını anlattım.
Abi kusura bakma bende çok saflık var onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum

Abi senin dediğini yaptım ama halâ daha bir şey yüklerken SSD'ye yüklüyor anlamıyorum...

Kurulum yerini seçtin mi yükleme yaparken?
Steam'den oyun indirirken indirmeye bastığın zaman kütüphane klasörünü HDD'de işaretle, SSD'de değil. HDD'ye kurulum yapmayanları tespit edip kendin elle işaretlemek zorundasın.

Geri
Yukarı