SSD'den boşa depolama harcıyor

Senin müneccin yok burada bilgisayarında virüs olup olmadığını yazdığın ki cümleyle anlamamızı bekleme. Niye virüs girmiş olamayacağını söyle oma göre yardım edelim.

Buna inanmamak denir ben yanlış hiçbir şey indirmedim yanımda Windows Defender VirusTotal'in uzantısı yüklemeyi durdurup tarıyor ve AdGuard ve Malwarebytes browser guard Avast Online Security ve zaten bir şeyyden şüphelendiğimde Kaspersky indirip tam tarama yapıyorum.
Virüs de değilse aklıma sanal RAM'dan başka bir şey gelmiyor.
Ve zaten bazende gidip geri geliyor.

Buna inanmamak denir ben yanlış hiçbir şey indirmedim yanımda Windows Defender VirusTotal'in uzantısı yüklemeyi durdurup tarıyor ve AdGuard ve Malwarebytes browser guard Avast Online Security ve zaten bir şeyyden şüphelendiğimde Kaspersky indirip tam tarama yapıyorum.

Ve zaten bazen de gidip geri geliyor.

Şunu söylemen yeterli.zaten virüs olduğunu dşünmüyordum. Disk sağlığında sıkıntı yoksa klasik Windows buglarından biridir.kaç GB kayıp alan var ki?

FolderSizes 9 programını kullanarak bakınız. Hangi dosyalar ne kadar yer kalıyor. Bu şekilde takip edebilirsiniz.

Ayrıca hiberfil.sys ve pagefile.sys dosyalarını kontrol ediniz. C'nin içinde gizli dosya olarak görünür. Bunlar nedir diye sorarsanız Google'da arama yaparsanız açıklamalar mevcut.

Mesela şu anda bende hiberfil.sys dosyası 2,5 GB, pagefile.sys dosyası 17 GB yer kaplıyor.

512 GB olan bir depolama aygıtının 512 GB alanının hepsini kullanamazsınız zaten. Bir kısmını aygıt kendisi kullanır, bir kısmını Windows kullanır. Log, temp dosyaları ve @Captain J.Sparrow kullanıcısının belirttiği dosyalarla birlikte dosya boyutunda azalma ve artma olması da normal. Temiz kurulum yaptığınızda 470 GB alan kalması normal durum gibi. Ama gönlünüz rahat olacaksa bir servise yollayın.

Geri
Yukarı