Sistemin SSD kaynaklı takılması

52Smaug52

Centipat
Arkadaşlar SSD'den kaynaklı takılma olduğunu düşünüyorum. Sizce nasıl bir çözüm uygulamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Varsa firmware güncellemesi yap. SSD'nin sıcaklık değerlerini takip et. Sağlık değerlerine bak. Eğer normal değilse garantiye gönder iade/değişim kağıdı alıp iade et.

Nasıl bir takılma, SSD modeli ne? S.M.A.R.T değerlerini ekleyin. Daha fazla bilgi verin.

"Bir sorunum var, onu nasıl çözerim?" gibi bir cümleye ne dememizi beklersiniz?

Buyur.
Bazen sanki DVD takmışım gibi ses geliyor bir şey yükler miş gibi internette gezerken de bazen hafif bir takılma oluyor.

Dosya Ekleri

• sadsadasdadasdasdsadasd.png
    sadsadasdadasdasdsadasd.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 33
Ölü/bozuk hücre gözükmüyor. Crystaldiskmark testi birkaç geçiş ile dosya yazıp en yüksek değeri gösteriyor. ATTO benchmark, AS SSD benchmark veya pek tavsiye etmesem de HD Tune ile test edebilirsiniz. HD Tune testinde hızlar düşük gözükür ama grafik şeklinde hız gösterdiği için ani çakılmalar gözlemlenebilir.

Eğer bu testlerde sorun gözükmüyorsa farklı yerlerde sorunun kaynağını aramalısınız.

Buyur.
Bazen sanki DVD takmışım gibi ses geliyor bir şey yükler miş gibi internette gezerken de bazen hafif bir takılma oluyor.

Benim de başıma gelmişti. Kingston A400 SSD kullanıyorum. Temiz bir format atıp sorunu çözmüştüm. DVD takmış gibi ses gelmesi sisteminizin farklı donanımlarından geliyor olabilir.

Geri
Yukarı