SSD'lerde DRAM fark yaratır mı?

prometheussss

Femtopat
Bu iki SSD arasında kaldım UV500 de DRAM bulunuyor S700 de DRAM yok. Bütçem normalde 300TL bütçemi pek aşmak istemiyorum. Aradaki ki fiyat farkını vermeye değer mi?

DRAM'i bulunmayan Kingston A400 480GB kullanıyorum, ve DRAM olmaması bana bir eksiklik hissettirmedi. 5 ay oldu, SSD sağlığı %99.

Bu iki SSD arasında kaldım UV500 de DRAM bulunuyor S700 de DRAM yok. Bütçem normalde 300TL bütçemi pek aşmak istemiyorum. Aradaki ki fiyat farkını vermeye değer mi?

DRAM'ı olmayan ssd olanlara göre daha çok gecikme yaşar.
Yüksek boyutlu bir dosyayı kopyalarken daha hızlı aktarım sağlar.
Oyunlarda haritalar ve dokular kısmen daha hızlı yüklenir.

DRAM'li SSD alın mutlaka. Çünkü o DRAM'siz SSD'ler ileride geçici verilerin yarattığı hasarlar yüzünden hem performans hem de ömründen kaybedecek. DRAM olan SSD'lerde geçici veriler DRAM üzerinde depolandığı için SSD performansını ve ömrünü daima korur. Günlük kullanım için bile DRAM'li SSD alın. DRAM'siz SSD'ler alınmaz düşük bütçe hariç.

DRAM'li SSD alın mutlaka. Çünkü o DRAM'siz SSD'ler ileride geçici verilerin yarattığı hasarlar yüzünden hem performans hem de ömründen kaybedecek. DRAM olan SSD'lerde geçici veriler DRAM üzerinde depolandığı için SSD performansını ve ömrünü daima korur. Günlük kullanım için bile DRAM'li SSD alın. DRAM'siz SSD'ler alınmaz düşük bütçe hariç.
7-8 ay önce a2000 almıştım, aktif olarak kullanıyorum ve sağlığı şu an 97-98 civarında. DRAM'ın yanında kalitesi de etkili oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı