SSD'lerde DRAM olmaması büyük bir dezavantaj mı?

Bütçe
Maximum 1300 TL

watchdogs123p

Kilopat
Yer
İstanbul
Fiyat/performans ürünü 1TB M.2 SSD almak istiyorum. Verebileceğim maksimum 1300 TL. Bu SSD'lerde DRAM olayını anlamadım. Technopat'ın videosunda dosya aktarım sonuna doğru hız düşüyordu. DRAM olmaması oyunlarda FPS, akıcılık, açılış hızı gibi şeyleri etkiler mi? DRAM, SSD'de olmazsa olmaz bir şey mi? Bir SSD'de DRAM olup olmadığını nereden anlarım? Bilenler cevap yazarsa sevinirim. Aşağıdaki iki SSD'den birini almayı düşünüyorum. Alternatif önerilere açığım.

DRAM olmaması işletim sistemi kurulacak sistemler için kötü. Crucial P5 Technopat'ın ölüm testi yaptığı ve hala devam eden DRAM barındıran çok dayanıklı bir model.

980 SSD sistemin kendi içinden 64MB RAM kullanıyor diye biliyorum. Ancak içinde olmaması performans FPS'e etki eder mi bilmiyorum. Bir de SanDisk modeli kronik sorunlu 970EVO Plus veya SN750 iyi bir seçenek olabilir.

SanDisk'in o modeli kronik sorunlu değildir. SSD hiçbir zaman FPS'e etki etmez HDD kullansan bile aynı FPS'i alırsın.

Bir de SanDisk modeli kronik sorunlu
Değil. SanDisk SSD Plus kronik sorunlu.

Değil. SanDisk SSD Plus kronik sorunlu.

Hocam kronik sorun dediğiniz nasıl bir sorun merak ettim

SanDisk'in o modeli kronik sorunlu değildir. SSD hiçbir zaman FPS'e etki etmez HDD kullansan bile aynı FPS'i alırsın.

Yanlış anladınız dediğimi. SSD'nin FPS'e etki etmediğini biliyorum. İçerisindeki DRAM olmaması SSD performansına etki edip etmediğini fazla bilmiyorum o yüzden söylemedim.

Geri
Yukarı