SSD'li bir bilgisayarın kapanma süresi kaç saniye olmalıdır?

Bilgisayar genelde geç kapanmasının sebebi arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için harcadığı zaman sanırım bazı programlar enegelliyor gibi (tahmin)
Kapanması 4 saniye falan alıyor açlıması ise 6

Ölçüm BIOS ekranı geldiğinde mi olmalı peki ben PC tuşuna bastım kronometreyi başlamıştım.

Platformdan platforma değişir. DDR2 sisteme SSD tak belki de gene 20 saniyede açılır, aynı model SSD'yi DDR5 sisteme tak 5 saniyede açılır.

SATA portunun ve işlemci, RAM MHZ gibi bir sürü etkenden saniyeler etkilenir.

DDR3-4 ve SATA3 olan PC 10 saniye olmadan açılır. Gene dediğim gibi değişebilir.

Platformdan platforma değişir. DDR2 sisteme SSD tak belki de gene 20 saniyede açılır, aynı model SSD'yi DDR5 sisteme tak 5 saniyede açılır.

SATA portunun ve işlemci, RAM MHz gibi bir sürü etkenden saniyeler etkilenir.

DDR3-4 ve SATA3 olan PC 10 saniye olmadan açılır. Gene dediğim gibi değişebilir.

Hocam ölçüm BIOS ekranı geldiğinde mi başlaması lazım.

Bilgisayar genelde geç kapanmasının sebebi arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için harcadığı zaman sanırım bazı programlar enegelliyor gibi (tahmin)
Kapanması 4 saniye falan alıyor açlıması ise 6

Sabah PC'yi açtığımda Görev Yöneticisi'nden BIOS'dan fotoğraf atayım mi hocam bir de oradan bakın orada yazan değer daha farklı 8.6 saniye olması lazim.

Üzerinde düşünülecek kadar anormal değil bence. Açılış olağan şekilde 7-15 sn. kapanış 5-10 Sn'dir yani.

Sabah Görev Yöneticisi'den fotoğraf atayım hocam bir de oradan bakalım 8.6 saniye 8.4 saniye görmüştüm.

Son düzenleme:
Hocam ölçüm BIOS ekranı geldiğinde mi başlaması lazım.

Sabah PC'yi açtığımda Görev Yöneticisi'nden BIOS'dan fotoğraf atayım mi hocam bir de oradan bakın orada yazan değer daha farklı 8.6 saniye olması lazim.

Sabah Görev Yöneticisi'den fotoğraf atayım hocam bir de oradan bakalım 8.6 saniye 8.4 saniye görmüştüm.
Günlük olağan kullanımda sizi etkileyecek bir durum değil ama 15 sn.'ye kadar açılış süresi tolere edilebilir gibi. Ben 3-4 sn içinde açılan sistemler de gördüm ama benim kendi bilgisayarım da 10 sn.'den önce açılmıyor. Zaman zamam bu 12-13 sn.'de oluyor, bazen de 8-9 sn.

Son düzenleme:
Günlük olağan kullanımda sizi etkileyecek bir durum değil ama 15 sn.'ye kadar açılış süresi tolere edilebilir gibi. Ben 3-4 sn içinde açılan sistemler de gördüm ama benim kendi bilgisayarım da 10 sn.'den önce açılmıyor. Zaman zamam bu 12-13 sn.'de oluyor, bazen de 8-9 sn.

Hocam ben yanlış ölçmüş olabilirim benim değerlerde 8.6 8 hiç geçmemiş ben PC tuşuna bastım kronometreyi başlamıştım ama BIOS ekranından baslatmam gerekiyormuş herhalde ekran görüntüsü alt tarafta.

Dosya Ekleri

• IMG_20220115_062158.jpg
    IMG_20220115_062158.jpg
    132,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı