SSD'li sistemde sistem yavaş açılıyor

EmirDulgun

Hectopat
Daha fazla  
James Donkey 1 TB SSD ve Pioneer 120GB SSD'si var biri işletim sistemi için diğeri oyun oynamak için ama yeniden başlat dediğim zaman kasadan ağır fan sesleri geliyor aynı kamyonun el frenini çekiyormuş gibi. Sonra kasa kapanıyor ve aynı şekilde kamyonu çalıştırır gibi ses geliyor. Ekran da Gigabyte yazısı çıkıyor o ekranda birazcık bekleyip Windows logosu geliyor altındaki şey azıcık doluyor sonra yine kasadan ufak ses geliyor. O dolan şey 1-2 saniye takılıyor sonra anında masaüstü geliyor umarım anlatabilmişimdir yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
James Donkey 1 TB SSD ve Pioneer 120GB SSD'si var biri işletim sistemi için diğeri oyun oynamak için ama yeniden başlat dediğim zaman kasadan ağır fan sesleri geliyor aynı kamyonun el frenini çekiyormuş gibi. Sonra kasa kapanıyor ve aynı şekilde kamyonu çalıştırır gibi ses geliyor. Ekran da Gigabyte yazısı çıkıyor o ekranda birazcık bekleyip Windows logosu geliyor altındaki şey azıcık doluyor sonra yine kasadan ufak ses geliyor. O dolan şey 1-2 saniye takılıyor sonra anında masaüstü geliyor umarım anlatabilmişimdir yardımcı olabilecek var mı?

Hocam sistemdeki SSD'ler iyi bir SSD değil.

Ses sanırım ekran kartından geliyor MSI RX 570 4GB ARMOR 10-15 saniyeden kısa sürüyor ama takılmalar oluyor ilk aldığım zamanlar ses yoktu tık diye açılıyordu ondan sordum ssdleri de ucuz diye aldım yoksa hdd alacaktım

Orda donmuyor, animasyon duruyor sadece. Bende Windows, Samsung 970 EVO'ya kurulu yine aynı şey oluyor; dediğini anladım. Dert etme.

CrystalDiskInfo ile disklerin sağlığını kontrol edebilirsiniz. Zamanla performans düşmesi normal, fan temizliği, virüs taraması vs yaptıktan sonra hala sizi rahatsız ediyorsa yedek alıp format atabilirsiniz.

Geri
Yukarı