Çözüldü SSD'li Windows 10 laptopta %100 disk kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkansrby

Hectopat
Merhabalar yaklaşık 1 hafta önce laptopu buna benzer farklı bir sebepten dolayı sıfırlamıştım. (%100 disk kullanımı yoktu ancak sürekli donuyordu, normalde 15 saniyede açılan bilgisayar 2 3 dk da açılıyordu.) sıfırlama sonrası düzeldi sorun yoktu ancak bugün farklı bir sorun oldu, bu seferde %100 disk sorunu oluştu yine bilgisayar açılırken çok geç açılıp çok geç kapanıyor. Bir anlık olan bir şey bu ve olunca geri düzelmiyor önceki sorun daha farklıydı o zaman bilgisayar komple donuyordu ama şimdi açılırken donuyor açıldıktan 2 3 dk sonra donması geçiyor.

Özellikleri: GTX 1050 i5 9300H ayrıca SSD kullanıyorum. Anlayacağınız donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Anlık %100'e çıktığı an fotoğrafını aldım.
1603803921209.png

Revo Uninstaller programını indirip kurun. Avast Antivirüs'ü bu program aracılığıyla kaldırın. Daha sonra Başlat menüsüne ''Hizmetler'' yazın. Açılan ekranda ''Windows Search'' hizmeti var. Ona çift tıklayın, ''Durdur'' dedikten sonra ''Devre Dışı'' yapın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı