Çözüldü SSD'li Windows 10 laptopta %100 disk kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkansrby

Hectopat
Merhabalar yaklaşık 1 hafta önce laptopu buna benzer farklı bir sebepten dolayı sıfırlamıştım. (%100 disk kullanımı yoktu ancak sürekli donuyordu, normalde 15 saniyede açılan bilgisayar 2 3 dk da açılıyordu.) sıfırlama sonrası düzeldi sorun yoktu ancak bugün farklı bir sorun oldu, bu seferde %100 disk sorunu oluştu yine bilgisayar açılırken çok geç açılıp çok geç kapanıyor. Bir anlık olan bir şey bu ve olunca geri düzelmiyor önceki sorun daha farklıydı o zaman bilgisayar komple donuyordu ama şimdi açılırken donuyor açıldıktan 2 3 dk sonra donması geçiyor.

Özellikleri: GTX 1050 i5 9300H ayrıca SSD kullanıyorum. Anlayacağınız donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Anlık %100'e çıktığı an fotoğrafını aldım.
1603803921209.png

SSD'li sistemde 0,5 MB/s o kadar koyu renkte olmuyor. En azından bende öyle. Bu da sistemdeki diskin gerçekte SSD olmadığı şüphesini doğurdu bende. Bir bakkal, size "Yiğen buna SSD dirler, bu çoh züper ızlıdır. Takayım sana bundan." deyip HDD takmış olabilir.

Sorunun disk olduğu ve diskinizin SSD olduğunu söyleyip diskinizin hangi SSD olduğunu söylememişsiniz. Ne dememizi bekliyorsunuz?

Merhabalar, kimseye cevap veremedim çünkü kısıtlama yedim :) .Şu an bilgisayarı sıfırladım, sorun çözüldü. Ancak bu seferde laptoptan ses gelmiyor. Kulakık takınca geliyor ama diğer türlü ses gelmiyor.

Kronik sorunlu bir SSD takılıysa %100 disk sorunu olabilir. O yüzden HDD Sentinel ile sağlığını paylaşınız. Programda SSD'nin marka modeli de gözükecek.

Kronik sorunlu bir SSD takılıysa %100 disk sorunu olabilir. O yüzden HDD Sentinel ile sağlığını paylaşınız. Programda SSD'nin marka modeli de gözükecek.
Şu an indiriyorum. Testi yapıp buraya atarım

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-30_092413.png
    resim_2020-10-30_092413.png
    32,2 KB · Görüntüleme: 58
%100 disk sorununun sebebi ortaya çıktı. Diskin hem sağlık durumu kötü hem kronik sorunlu bir SSD. Ya yeni bir SSD alacaksınız ya da sıfırlayacaksınız her hafta bilgisayarı.

Geri
Yukarı