SSD'min sağlığına göre yeni SSD alınır mı?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 2.5 yıldır kullandığım SSD'min sağlığı CrystalDiskInfo'da %81 gözüküyor. HD Tune'den tarama yaptığımda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Bu aralar elimde fazla para yok. Mümkün olduğu kadar gitsin de istiyorum ama çok sıkıntı yaşatmaya da başladı aynı zamanda. Okunan ve yazılan veri sayısı 2.5 yıla göre %19 sağlık götürecek miktarda mı? Yani sağlığın bu kadar düşmesi normal bir durum mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

1675886217329.png

Selam arkadaşlar. 2.5 yıldır kullandığım SSD'min sağlığı CrystalDiskInfo'da %81 gözüküyor. HD Tune'den tarama yaptığımda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Bu aralar elimde fazla para yok. Mümkün olduğu kadar gitsin de istiyorum ama çok sıkıntı yaşatmaya da başladı aynı zamanda. Okunan ve yazılan veri sayısı 2.5 yıla göre %19 sağlık götürecek miktarda mı? Yani sağlığın bu kadar düşmesi normal bir durum mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 1661763

Normal. Ben 8 aydır SSD kullanıyorum sağlığı 87 de. Sağlık fazla düşmedikçe sorun olmaz yani 20 30 civarları tehlikeli.

20 TB yazmışsınız. 20 TB 500 GB'lık SSD için hiçbir şey olmalı ama sağlık hatırı sayılır miktar düşmüş. Şu anlık endişe edecek bir şey yok ama çok da güvenilir bir ürün olmadığı görülüyor maalesef.

Örnek olarak 4 yıl 2 ayda 37 TB yazdığım 250 GB'lık SSD %93 diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı