SSD'nin boş alanı sürekli azalıyor

ashwinder

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
PNY 240 GB SSD
Anakart
H410M H V3
Merhaba 1-2 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. 240 GB SSD bulunuyor. 1-2 gün önce fark ettim ki boş alan sürekli azalıyor. C sürücünün içindeki tüm dosyaların boyutuna tek tek baktım toplamı 120 GB oluyor. Normalde kalan 120 GB olmalı fakat 100 GB boş yer var şu anda ve gitgide azalıyor CCleaner gibi uygulamaları da denedim 300-400 MB yer açtı temp dosyalarını da sildim pek bir şey değişmedi. Yüklü olan oyunlardan mı kaynaklı bilmiyorum ama yüklü olan oyunları da söyleyeyim belki bildiği olan çıkar. Black Desert, Valorant ve Phasmophobia yüklü başka oyun yok. Yardımcı olur musunuz? Çok sinir bozucu bir durum.

Merhaba 1-2 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. 240 GB SSD bulunuyor. 1-2 gün önce fark ettim ki boş alan sürekli azalıyor. C sürücünün içindeki tüm dosyaların boyutuna tek tek baktım toplamı 120 GB oluyor. Normalde kalan 120 GB olmalı fakat 100 GB boş yer var şu anda ve gitgide azalıyor CCleaner gibi uygulamaları da denedim 300-400 MB yer açtı temp dosyalarını da sildim pek bir şey değişmedi. Yüklü olan oyunlardan mı kaynaklı bilmiyorum ama yüklü olan oyunları da söyleyeyim belki bildiği olan çıkar. Black Desert, Valorant ve Phasmophobia yüklü başka oyun yok. Yardımcı olur musunuz? Çok sinir bozucu bir durum.

Oyunlar ya da sisteme sürekli güncelleme geliyor olabilir.

Ya da Kaspersky ile bir virüs taraması yapın derim.

Bendede aynı sorun var DirectX Cache ve Nvidia kullanıyorsan bununda Cache dosyaları yer kaplıyor.
Nvidia Experience var ondan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama DirectX Cache hakkında bilgim yok

Sistem geri yuklemenin acik olup olmadigini kontrol edin.
Nasıl yapabilirim onu acaba?

WizTree indirip bakabilir misiniz?
Kontrol ediyorum

Oyunlar ya da sisteme sürekli güncelleme geliyor olabilir.

Ya da Kaspersky ile bir virüs taraması yapın derim.
Virüs olduğunu sanmıyorum korsan bir şey kurmadım

NVIDIA Experience var ondan mı bahsediyorsunuz bilmiyorum ama DirectX cache hakkında bilgim yok.

Nasıl yapabilirim onu acaba?

Kontrol ediyorum.

Virüs olduğunu sanmıyorum korsan bir şey kurmadım.

Virüsler sadece korsan yazılım ile bulaşacak diye bir şey yok Windows'u nasıl etkinleştirdiğinize göre bile virüs bulaşabilir.

Ya da başka PC'den galan bir USB bellek ya da APK kullanan bir telefon un PC'ye takılması vb.

Virüsler sadece korsan yazılım ile bulaşacak diye bir şey yok Windows'u nasıl etkinleştirdiğinize göre bile virüs bulaşabilir.

Ya da başka PC'den galan bir USB bellek ya da APK kullanan bir telefon un PC'ye takılması vb.
İnternette ücretsiz keyler vardı onunla etkinleştirmiştim windowsu

WizTree indirip bakabilir misiniz?
1659860539740.png

Gözüküyor mu bilmiyorum ama

Yeni konular

Geri
Yukarı