SSD’nin Faydaları Neler? İşte 5 SSD Avantajı

ben tüm hdd leri attım sattım ssd ye geçtim zamanında iyiki almışın herşey kazık fiyat oldu 1 tane hdd kaldı pc arşiv deposu yaptım aliexpressten aldığım pci exp kart ile hep kendim araştırarak buldum bunu- anakartta sata takacak yer kalmayınca yer sağlıyor bu kart yanlız tanıtması zor değiştirmeniz lazım yerleri

Dosya Ekleri

• pci_e sata.jpg
    pci_e sata.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 29
HDD büyük eziyet. SSD ile tanıştığım gün bunu demiştim. Tabii son 3 yıldır falan M.2 kullanıyorum 3gb/s civarında okuma yazma var. Olması gereken hızlara yaklaşıyoruz yavaş yavaş. Bu iyi bir şey. Hele ki CRT monitör ile claw, NFS2, icetower oynayarak okulu asan bir nesil bunu daha iyi anlayacaktır. :)

5400 RPM HDD kullanan biri olarak şunu da eklemek isterim: Oyun oynarken eğer RAM'iniz dolarsa depolama biriminden yer kullanmaya başlar. Bu, HDD'de aşırı donmalara sebep olacakken SSD'de az donma olacak ya da donma yaşanmayacaktır.

HDD devri bitti artık. SSD varken neden HDD alasın ki fiyatlar da böyleyken?

Burada bir üstadımız vardı. "HDD devri bitti." dedim diye beni küfürlere, linçlere boğmuştu hocam. Aman o görmesin. 👋🏼🎭☝🏼
Görsün ne olacak. Bitti. Biteli de az olmadı aslında.

5400 RPM HDD kullanan biri olarak şunu da eklemek isterim: Oyun oynarken eğer RAM'iniz dolarsa depolama biriminden yer kullanmaya başlar. Bu, HDD'de aşırı donmalara sebep olacakken SSD'de az donma olacak ya da donma yaşanmayacaktır.
Minecraft'ın Java sürümünü oynarken arkada hiçbir şey yapamıyorum kasmalardan dolayı. Arkada Spotify açıkken Minecraft'ta çok fazla drop yiyorum. MSI AfterBurner'dan baktığımda 6500-7000 MB civarı bir RAM kullanımı görüyorum. Çok fazla değil 8 GB RAM için. HDD yüzünden oluyor o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı