Çözüldü SSD'nin hangi SATA'ya bağlı olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
James Donkey 240 GB SSD , 320 GB(x2) HDD
Anakart
Biostar H81MHV3
Merhaba, bilgisayarımda toplam 3 adet disk var anakartım ne destekliyor tam emin değilim. Ama SSD'yi ilk aldığım zamanlarda tam performans sağlamıyordu yani okuma-yazma hızı 550 MB olması gerekirken 350 de vs. çalışıyordu. SSD'min hangi SATA türüne bağlı olduğunu nasıl anlarım?

Çözüm
İki tane şey yazar. İlki o anda kullanılan, ikinci de anakartın desteklediği maksimum miktar. İkisi de SATA/600 şeklinde ise SATA III portuna takılı demektir.
Merhaba, bilgisayarımda toplam 3 adet disk var anakartım ne destekliyor tam emin değilim. Ama SSD'yi ilk aldığım zamanlarda tam performans sağlamıyordu yani okuma-yazma hızı 550 MB olması gerekirken 350 de vs. çalışıyordu. SSD'min hangi SATA türüne bağlı olduğunu nasıl anlarım?
Muhtemelen SATA3'tür. Tam modeli söyler misiniz?

James Donkey JD240 LE 240GB modeli SSD'm var.
  • Yazma
    500 MB/s
    Okuma
    510 MB/s
Sonuçlar böyle çıktı normal midir? 1.5 Yılı aşmış durumda.

Dosya Ekleri

• SSD.png
    SSD.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 52
Dediğim gibi SATA3. Siz anakartta hangi porta takılı olduğunu mu soruyorsunuz?
Onu soruyordum. Çünkü tam verim alamıyordum. Konuyu açtıktan sonra rastgele Sata kablolarını değiştirdim sonuç böyle çıktı şuan olması gereken performansı mı alıyorum peki? Üstte numarasız liste ile listelediğim yazma okuma değerleri SSD'nin incehesap'ta belirtilen hızları.
Hangi tür porta takılı olduğunu soruyorsun sanırım. CrystalDiskInfo programı ile öğrenebilirsin.
Anakartında 2 adet SATA II, 2 adet SATA III portu mevcut.
SATA/600 Yazmakta internetten arattığımda SATA III çıkıyor.

İki tane şey yazar. İlki o anda kullanılan, ikinci de anakartın desteklediği maksimum miktar. İkisi de SATA/600 şeklinde ise SATA III portuna takılı demektir.

Evet sizin dediginiz sekilde yaziyor. Teşekkürler herkese, konu kilitlenebilir.

1643110136547.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı