Çözüldü SSD'nin içi tamamen nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
@Tek7HackDedi

Bilgisayar yönetiminden silebilirsiniz.

1. Depolama
  2. Disk yönetimi
  3. Silmek istediğiniz disk üzerinde sağ tık yap ardından ''birimi sil'' deyin.

Sonra yeni disk bu bilgisayarda gözükmez. Sildiğiniz yerden ayrılmamış alanı "yeni basit birim" diyorsunuz. Ardından hazır.

Ayrıca Secure Erase'de yapılabilir. Ama elektrik kesintisine karşı dikkatli olun, aksi takdirde SSD çöp olabilir.
@Tek7HackDedi

Bilgisayar yönetiminden silebilirsiniz.

1. Depolama
  2. Disk yönetimi.
  3. Silmek istediğiniz disk üzerinde sağ tık yap ardından birimi sil deyin.

Sonra yeni disk bu bilgisayarda gözükmez. Sildiğiniz yerden ayrılmamış alanı "yeni basit birim" diyorsunuz. Ardından hazır.

Ayrıca Secure Erase'de yapılabilir. Ama elektrik kesintisine karşı dikkatlı olun aksi taktirde SSD çöp olabilir.

Disk Yönetimine geldim ama sağ tık yapınca silemiyorum. Yazı bulanık gözüküyor.

1638614770842.png

Ben dün akşam C diskimi E ye klonlama çalıştım. C de ki her şey E ye geçti. Ama Windows hala C diskinde idi.

1638614791146.png

E diskim 250GB ama o da 11GB olarak gözüküyor. Ondan dolayı yapacağım. Bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

@351633 @Mansion

Eki Görüntüle 1232803

Ben dün akşam C diskimi E ye klonlama çalıştım. C de ki her şey E ye geçti. Ama Windows hala C diskinde idi.

Eki Görüntüle 1232805

E diskim 250GB ama o da 11GB olarak gözüküyor. Ondan dolayı yapacağım. Bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

@351633 @Mansion

Sıkıntı olmaz diye garanti vermek bence hatalı bir yaklaşım.

USB gibi güvendiğin bir yere depolayıp sil.

Eki Görüntüle 1232803

Eki Görüntüle 1232805

@351633 @Mansion

Orası değil.

dfqfwq.png

Bu kısımda silmek istediğiniz kısımda "birimi sil deyin".

Aynı şey zaten ama, nasıl olmuyor anlamadım?

OS'un yüklendiği depolamayı silmeye çalışıyorsanız silmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı