SSD'nin performansa etkisi nedir?

IMG_4272.PNG
Arkaşlar ekteki gibi bir sistem topladım. Sizce SSD almama gerek var mı? Alırsam bütçemi çok zorlamış olacağım. Sizce 15 saniye bilgisayarın erken açılması için 250 TL vermeme gerek var mı? Ve SSD performansa etki eder mi?

Benim de SSD ile ilgili merak ettiğim bir şey var. Oyunlar dışında SSD içine kesin kurulması gereken şeyler ne ? Oyunlar HDD de olsa da olur yani. Windows falan mı kuruyoruz SSD içine ?

Benim de SSD ile ilgili merak ettiğim bir şey var. Oyunlar dışında SSD içine kesin kurulması gereken şeyler ne ? Oyunlar HDD de olsa da olur yani. Windows falan mı kuruyoruz SSD içine ?

Tamamen sana kalmış bir şey. Windows'u SSD'ye kurarsan çok daha düşük açılış süresi elde edersin ve masaüstü kullanımında iyileşme elde edersin. Oyunları da aynı zamanda SSD'ye kurabilirsin ve bu sayede oyun açılış süreleri çok aza inmiş olur. Yani tamamen isteğe bağlı, HDD'ye kurarsan tek kaybın açılış süresi olur. Fakat bazı oyunlarda gerçekten ömür gidiyor açılmasını beklemekten.

Windows. Ben oyunu pek gerekli bulmuyorum açıkçası.

CS-GO oynadığından olabilir mi? :p

CS-GO oynadığından olabilir mi? :p
Hayır. Ağır oyunlar da oynuyoruz. Tamam hadi BF1 gibi değil de The SKIES (8 FPS) gibi biraz ağır oyunlar da oynuyoruz. Oyunların genellikle yükleme ekranları 2DK sürüyor. Evet PS3'ümde GTA 5 var o tam bir işkence onu kurabilirsiniz :D

Şahsen benim düşüncem SSD lüks'tür. Senin sisteminin ne ömrünü uzatır nede performansını etkiler. Tek etkisi hızlı açılış , hızlı yükleniş kendimce gereksiz buluyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı