SSD'nin sisteme uymama durumu olur mu?

slmysf

Centipat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Yakın zamanda bir SSD almayı düşünüyorum ama kafamda bir soru işareti var.

Acaba alınan SSD'nin kasaya uymaması gibi bir olay yaşanabilir mi? Anakart desteğinin yetersiz gelmesi vs? (aşağıdaki anakarta sahibim. Ona göre cevap verirseniz sevinirim.)
  • G31M-ES2l anakart.
  • 300W güç kaynağı. (isterseniz modelini ve fotoğrafını atabilirim detaylı şekilde.)

Kasada uyumsuzluk yaşayacağınızı zannetmiyorum. Onun dışında anakart da yeterli giriş varsa SSD için sadece güç kaynağı yeterli mi onu kontrol edin yeter.

Dostlar merhaba. Yakın zamanda bir SSD almayı düşünüyorum ama kafamda bir soru işareti var.

Acaba alınan SSD'nin kasaya uymaması gibi bir olay yaşanabilir mi? Anakart desteğinin yetersiz gelmesi vs? (aşağıdaki anakarta sahibim. Ona göre cevap verirseniz sevinirim.)
  • G31M-ES2l anakart.
  • 300W güç kaynağı. (isterseniz modelini ve fotoğrafını atabilirim detaylı şekilde.)
Hocam öncelikle SSD'ler çok fazla güç harcamaz. Güç kaynağı yeterli diye düşünüyorum.

Anakartınızın modeline sitesinden baktım. SATA SSD'leri alabilirsiniz. Burada da SATA'ların sürümleri var, SATA 1, 2, 3 diye. Tavsiyem SATA 3 alın. Zaten geriye uyumluluk olduğundan uyumsuzluk sorunu yaşamazsınız ancak dediğim gibi, NVMe almayın.

Örnek NVMe SSD;

TeoriV2-97801_large.jpg

Örnek SATA SSD;

118046-1_large.jpg

Destekleme konusunda sıkıntı olmaz ama verim konusunda belki. HDD'den geçtiğiniz için farkını bayağı hissedersiniz fakat anakart SATA2 destekli olduğu için tam verimle kullanamazsınız.

Hocam ben genede atayım güç kaynağının fotoğrafını;

Dosya Ekleri

• IMG_20230129_234331.jpg
    IMG_20230129_234331.jpg
    313,3 KB · Görüntüleme: 16
Almak istediğim SSD türü dediğiniz gibi NVMe SSD değildi. Linkini bırakayım ;

değinilmesi gereken özel bir şey varsa bakarsınız.

Çok teşekkür ederim soruma cevap veren herkese sağolun.

Ayrıca SSD için güç kablosu gerekliymiş anladığım kadarıyla. Fotoğrafını veya linkini atabilecek var mı acaba? Aradım ama karşıma sadece klasik Sata kablosu çıktı yalnızca.

Yeni konular

Geri
Yukarı