SSD'nin Yarı Hızda Çalışması

Dark Knighht

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Force Series™ LS 60GB SATA 3 6Gb/s SSD
Bu SSD'ye sahibim ve üzerine işletim sistemi kurulu, anakartım Gigabyte 990XA UD3 Sata III desteği var fakat okuma ve yazma hızı gösterdiğinin yarısı çıkıyor testlerde (200 MB/S) Benim bildiğim anakartta Sata III desteği olduğu zaman bütün portlar Sata III oluyor, yanlışlıkla Sata II'ye takmış olabilir miyim SSD'yi? Sıfır almadım bir arkadaşım 120'lik alacağı için bunu bana hediye etti, işletim sistemini formatlayıp gönderdi bana. Farklı bir ayar vs. mi yapılması gerekiyor?

Edit: Şimdi dikkatimi çekti, Hd Tune ve AS SSD yarı hızda gösteriyor. Atto normal değerlerde, çıktı şimdide Crystal Disk ile deniyorum.

Edit 2: O da yarı hız çıkartıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda yok dememe rağmen neden daha hala gerkesiz çözümlerle değerli vaktinizi boşa harcıyorsunuz? Furkan Karakollu'ya yetersiz çözüm önerilerinden dolayı 1 gün ceza verdik. Sorulara araştırıp yeterli bilgiyi edindikten sonra cevap yazması gerek.
Bios güncel, bunlar için format gerekiyor mu?
Firmware için gerekmiyor. Aynı şekilde sürücü ve BIOS güncellemesi için de.

Anakartınızda yok dememe rağmen neden daha hala gerkesiz çözümlerle değerli vaktinizi boşa harcıyorsunuz? Furkan Karakollu'ya yetersiz çözüm önerilerinden dolayı 1 gün ceza verdik. Sorulara araştırıp yeterli bilgiyi edindikten sonra cevap yazması gerek.

Firmware için gerekmiyor. Aynı şekilde sürücü ve BIOS güncellemesi için de.
Peki teşekkür ederim, okuduktan sonra tekrar başka bir yorum görünce unutmuşum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı