SSD'ye geçilmiyor

Hocam HDD Caddy ile olayımız yok ki demişsiniz fakat ben ne söylediğimi iyi biliyorum. HDD Caddy şalteri farklı bilgisayarlar için daha fazla uyumluluk yakalamak için değiştirilmesi gereken bir yerdir ve HDD Caddy'e SSD'yi taktığınız için belki de SSD'ye bir şey yapmıştır. Aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü. Nasıl olur da SSD yalnızca bir yerde çalışır ki? Aklıma gelen iki tane şey var: BIOS pili ve şalter...

Önce BIOS pili işlemini halledin, belki olur.

Son düzenleme:
Hocam HDD Caddy ile olayımız yok ki demişsiniz fakat ben ne söylediğimi iyi biliyorum. HDD Caddy şalteri farklı bilgisayarlar için daha fazla uyumluluk yakalamak için değiştirilmesi gereken bir yerdir ve HDD Caddy'e SSD'yi taktığınız için belki de SSD'ye bir şey yapmıştır. Aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü. Nasıl olur da SSD yalnızca bir yerde çalışır ki? Aklıma gelen iki tane şey var: BIOS pili ve şalter...

Önce BIOS pili işlemini halledin, belki olur.
Hocam selamlar. Bios pilini çıkardım 15 saat kadar sökülü vaziyette kaldı sonra taktım ve formatlanmış ssd yi sata3 portuna taktım ve sonuç olarak yine herhangi bir ekrana ulaşamadım. Ssd yi satın aldığım yerle irtibata geçtim. Desteklememesi gibi bir ihtimal olmadığı cevabını verdi. Yerleri istanbulda ise laptopu kendilerine götürebileceğimi kendi gözleriyle görmelerini teklif ettim. Ancak istersem iade edebileceğimi belirttiler hebsi bu.

Hocam Asus markasının teknik destek birimine ulaştım durumu anlattım. Öncelikle anakartımın sata 3 desteği olmadığı aktarıldı. Benim bunu kontrol edebileceğim Asus a ait uygulamalarının da olmadığı söylendi. 3. parti uygulamalarla ilgili desteklerinin de olmadığı söylendi. Sadece kendi sistemlerinden baktıklarında sata 3 desteği olmadığını gördükleri belirtildi.
Asus destekten kendilerine mail atmamı sorunu gerekirse ana merkeze de ileteceklerini bilgisayarın 5 yılı doldurduğu için normalde destek veremediklerini de belirtti. Cd rom yuvasından sistemin bu şekilde kullanılmasını da Asus un önermediği belirtildi.
An itibariyle Ssd cdrom yuvasından çalışıyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    132,1 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    140,6 KB · Görüntüleme: 5
  • Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    101,8 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Alıntısı4.JPG
    Ekran Alıntısı4.JPG
    110,7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Hocam bilgisayarın SATA 3.0 desteği olmasa bile SSD'yi SATA 2.0 portuna takabilmeniz lazım. Ve kullanabilmeniz lazım. Siz SSD'yi iade edin. Gidin başka SSD alın ve düzgünce SATA 2.0 portuna takarak kurun.

Hocam bilgisayarın SATA 3.0 desteği olmasa bile SSD'yi SATA 2.0 portuna takabilmeniz lazım. Ve kullanabilmeniz lazım. Siz SSD'yi iade edin. Gidin başka SSD alın ve düzgünce SATA 2.0 portuna takarak kurun.
Bu arada ssd nin sahte olabileceği aklıma geldi ve wd sitesinden seri numarasını sorguladım ürün orjinal çıktı galiba. şansıma bak sen ya.

Hocam siz onu zaten baştan HDD Caddy üzerine takmayacaktınız. Başka bir SSD ile sorun çözülecektir.
internette biraz bakındığımda benim olayın tam tersini yaşayanlar da varmış hocam. Yani ssd kullanıyor değiştirmek istiyor başka ssd ile. Sata 3 ten çıkardığı ssd yi cdrom yuvasına takıyor ve çalıştıramıyor bizim olayın tam tersi yani....

Hocam zaten bu HDD Caddy için üreticiler özellikle bir ayarlama yapmıyorlar. HDD Caddy üretimi de çoğunlukla dandik. Dandik derken illaki çok yararlı bir çevirici ve iş görüyor ama çok kaliteli diyebileceğimiz bir üreticisi yok ne yazık ki. Zaten yeni yeni yaygınlaşan bir şey. Olabilir böyle şeyler. CD-ROM'un takıldığı yer direkt CD-ROM için yapıldığı için de çeviricinin doğru çalışmayabiliyor oluşu doğal bir durum.

Ürünü değişime gönderdim hocam. Değişim gerçekleşirse hdd caddy a takmadan direk sata 3 portuna takıp deneyeceğim. Gelişmeleri yazarım...

Yeni konular

Geri
Yukarı