SSD'ye geçiş sonrası HDD'deki Winows'u silmek

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Sosyal! Halihazırda şu an bilgisayarımda SSD yok. Windows ve tüm verilerim HDD'min içinde. SSD alıp içine Windows kurup boot sırasında 1. sıraya SSD'yi koyup sistemin daha akıcı çalışmasını istiyorum. HDD'ye format atmak istemiyorum çünkü yaklaşık 800GB veri var içinde. Tekrar indirmekle uğraşmak istemiyorum. Ayrıca verilerimi yedekleyebileceğim harici bir diskim de yok. Bunu yaptıktan sonra da HDD'mdeki eski kullanmayacağım Windows'umu nasıl temizleyebilirim? Direkt olarak eski sistem dosyalarını silemem sanırım. O dosyalarda koruma oluyor benim bildiğim. Yardımcı olur musunuz?

Selam Sosyal! Halihazırda şu an bilgisayarımda SSD yok. Windows ve tüm verilerim HDD'min içinde. SSD alıp içine Windows kurup boot sırasında 1. sıraya SSD'yi koyup sistemin daha akıcı çalışmasını istiyorum. HDD'ye format atmak istemiyorum çünkü yaklaşık 800GB veri var içinde. Tekrar indirmekle uğraşmak istemiyorum. Ayrıca verilerimi yedekleyebileceğim harici bir diskim de yok. Bunu yaptıktan sonra da HDD'mdeki eski kullanmayacağım Windows'umu nasıl temizleyebilirim? Direkt olarak eski sistem dosyalarını silemem sanırım. O dosyalarda koruma oluyor benim bildiğim. Yardımcı olur musunuz?
Eski dosyaları silebilirsin direk. Windows klasörü vs.

Selam merhabalar. Hocam doğrudan bu işi yapabilecek bir program olup olmadığını bilmiyorum. Ancak aklıma şöyle bir yöntem geldi. Harddiskinizin içindeki verilerin bir kısmını SSD'ye alın. Daha sonra diski ikiye ayırın. Ayrılan kısma verilerinizi aktarın. Bu şekilde Windows dosyalarının kaldığı diski en son biçimlendirebilirsiniz.

Selam merhabalar. Hocam doğrudan bu işi yapabilecek bir program olup olmadığını bilmiyorum. Ancak aklıma şöyle bir yöntem geldi. Harddiskinizin içindeki verilerin bir kısmını SSD'ye alın. Daha sonra diski ikiye ayırın. Ayrılan kısma verilerinizi aktarın. Bu şekilde Windows dosyalarının kaldığı diski en son biçimlendirebilirsiniz.
Aa çok mantıklı. Biraz bekleyeceğiz bir gün falan ama olsun en kolayı bu gibi duruyor. Ya da HDD'deki 40GB'lık bir alandan vazgeçmek :) Teşekkür ederim. Bu arada eğer HDD'deki Windows'u silmeyeyim dersem boot listesinde ilk sırada SSD olduğu sürece sıkıntı olmaz değil mi?
Eski dosyaları silebilirsin direkt. Windows klasörü vs.
Direkt olarak eski sistem dosyalarını silemem sanırım. O dosyalarda koruma oluyor benim bildiğim.

Sıkıntı olmaz tabi ki dostum bu şekilde de kullanılabilir. Benim söylediğim yöntemin uzun süreceği aşikar. Ama arkadaşın dediği gibi direkt silmeyi deneyin belki silinebilir. Dosyaların boyutuna bakarak silmeyi deneyin mutlaka geride dosya kalıp kalmadığından emin olursunuz bu sayede.

Yeni konular

Geri
Yukarı