SSD'ye İşletim Sistemi Kurunca HDD'ye format atılmalı mı?

Hocam sıkıntı yaşamazsın. Hatta şöyle bir şey var. Mesela formatı atarken senin SSD D sürücüsü olacak ya. Format attıktan sonra onu bilgisayar yönetiminden harf yollarını değiştirebiliyorsun. SSD yi C, normal hard diski de D yapabilirsin.

Eyvallah hocam çok sağol gerçekten. Büyük bir yükten kurtardın beni :D

Estağfurullah.

Bir arkadaş burda yoruma veri transferi yazmış onlar da kullanılabilir fakat pek sağlıklı olmaz. Bir de unutmadan sisteminizi ahci moda alıp öyle formatlayın.

Kafanızda şüphe kalmasın diye söyleyeyim format atarken harddiski çıkartın bilgisayardan. Tabi bunu yaparken önce bilgisayarınız kapalı olsun. Sadece SSDyi takıp formatlarsanız SSD'niz C olur, sonradan harddiski takarsanız sistem onu D olarak görür.

Estağfurullah.

Bir arkadaş burda yoruma veri transferi yazmış onlar da kullanılabilir fakat pek sağlıklı olmaz. Bir de unutmadan sisteminizi ahci moda alıp öyle formatlayın.

Kafanızda şüphe kalmasın diye söyleyeyim format atarken harddiski çıkartın bilgisayardan. Tabi bunu yaparken önce bilgisayarınız kapalı olsun. Sadece SSDyi takıp formatlarsanız SSD'niz C olur, sonradan harddiski takarsanız sistem onu D olarak görür.
Eski sistem hhd de kalmıyıcak mı benim biraz kafam karşıtı açabilirmiyiz :)

Kendim kullanıyorum, first boot için SSD'yi seçerseniz HDD'de kurulu olan işletim sistemiyle ilgili bir sıkıntı olmuyor.

Technopat Windows'u başka bir diske taşımak hakkında bir video hazırlamıştı belki yararlı olur :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı