SSD'ye sadece Windows'u kopyalamak mümkün mü?

koXahar

Decapat
Birkaç rehber videosu izledim fakat videolarda komple disk kopyalama yapılıyordu. 500GB SSD alacağım fakat 500GB'dan fazla oyun ve video dosyam var.
Harici bir diskim olmadığı için de bu dosyaları kaybetmek istemiyorum. Format atmadan bu dosyaları koruyarak alacağım SSD'ye sadece işletim sistemini kopyalamam mümkün mü? Eğer yapılabilirse sırasıyla ne gibi işlemler yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.

SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.
Çok teşekkürler. Diski sökmeme gerek yok di mi direkt m2 portuna veya diğer sata portuna SSD'yi takıp bu işlemi yapabilir miyim?

Çok teşekkürler. Diski sökmeme gerek yok di mi direkt m2 portuna veya diğer sata portuna SSD'yi takıp bu işlemi yapabilir miyim?
Tavsiyem eski diskinizi çıkararak bu işlemi yapın. Çünkü eski disk ile beraber yapınca eski diskinin önyüklemesini kullandığına şahit oldum ve eski diski çıkarınca yeni diskimden sistem boot olmamıştı. Eski diskinizi çıkarın, kurulumu yapın ve kurulum bitince PC'yi kapatın. Eski diskinizi takın. Sistem zaten otomatik yeni kurduğunuz Windowsa gidecek. Ve yeni Windows'unuz üzerinden söylediğim ayarları yapabilirsiniz. İsterseniz eski Windows'u silmeyedebilirsiniz ama açılışta işletim sistemi seçme ekranı çıkabilir.

Tavsiyem eski diskinizi çıkararak bu işlemi yapın. Çünkü eski disk ile beraber yapınca eski diskinin önyüklemesini kullandığına şahit oldum ve eski diski çıkarınca yeni diskimden sistem boot olmamıştı. Eski diskinizi çıkarın, kurulumu yapın ve kurulum bitince PC'yi kapatın. Eski diskinizi takın. Sistem zaten otomatik yeni kurduğunuz Windowsa gidecek. Ve yani Windows'unuz üzerinden söylediğim ayarları yapabilirsiniz. İsterseniz eski Windows'u silmeyedebilirsiniz ama açılışta işletim sistemi seçme ekranı çıkabilir.
Diskim elime geldiğimde konuya dönecek ve bu işlemleri yapacağım çok teşekkür ederim. Sorun oluşması durumunda sizi etiketleyerek buradan soru sorabilirim umarım rahatsız etmem veya herhangi bir sorun oluşmaz. Tekrardan teşekkürler :)

Diskim elime geldiğimde konuya dönecek ve bu işlemleri yapacağım çok teşekkür ederim. Sorun oluşması durumunda sizi etiketleyerek buradan soru sorabilirim umarım rahatsız etmem veya herhangi bir sorun oluşmaz. Tekrardan teşekkürler :)
Sorun olmaz. Beni etiketleyebilirsiniz 🙂 .

Yeni konular

Geri
Yukarı