SSD'ye Windows 10 kurulmuyor

Bruce

Centipat
Samsung Evo 860 SSD, Gigabyte GA-EP45T-UD3lr model anakartta takılı.
Windows 10 yüklemeye çalışıyorum, buradaki rehberler doğrultusunda işlemleri adım adım uyguluyorum ancak aşamadığım bir sorun var. Anakartın BIOS'u çok eski o yüzden doğru bir rehber bulamadım. Sorun şu; tüm adımları uygulamam rağmen "Windows bu diske yüklenemez. Bu bilgisayarın donanımı bu diskte önyükleme yapmayı desteklemeyebilir" şeklindeki sorunun üstesinden gelemedim.

Gerçekleştirdiğim uygulamalar da şu şekilde. Microsoft'un sitesinden indirdiğim en güncel Windows 10 ISO dosyasını Rufus uygulamasıyla, disk bölüm düzeni MBR hedef sistem BIOS ya da UEFI dosya sistemi NTFS (sadece NTFS seçiliyor FAT32 seçilmiyor) şeklinde ayarlayarak 16 GB bir belleğe format aracı olarak oluşturdum. Sonrasında disk seçme bölümünde bu uyarıyı aldım ve yükleme kısmına geçemedim.
Komut sisteminde sırasıyla clean yaptım olmadı, convert MBR yaptım olmadı. Ne denediysem yapamadım. BIOS'un içerisinde bir ayar buna engel olabilir diye düşündüm ancak, benim BIOS'un ayarları ile aynı ayarlara sahip olan ya da bu durum için ayarlama yapılan bir rehber ya da video bulamadım.

Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınızı bekliyorum.

Bu arada söylemeyi unuttum. Anakartın resmi sitesinde olan bu modele ait birçok BIOS güncellemesini denedim. Ancak hepsinde güncelleme yaptıktan sonra diskleri görmeme problemi olduğu için ilk BIOS sürümüne geri yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı