SSD'ye Windows kurulmuyor

oguzdemircan

Femtopat
Daha fazla  
Eski diskim rebot and select proper boot device hatası verdi. Yeni SSD aldim. Fakat format ekranina gelmiyor. USB en üste aldım. UEFI ayarlarını açtım. Fakat gözükmüyor. Hatta bazen BIOS ayarlarinda gözükmüyor. USB Legacy Support kapatinca USB gozukmuyor. Açınca geliyor. Arada sırada UEFI USB çıkıyor. Ama onda da USB Legacy Support açık kaldığı için aynı hatayi veriyor. Yardıma ihtiyacım var. Ara tatil başlangıcından beri PC çalışmıyor.

Not: Laptop ve SSD yeni aldım hasarlı değil. USB de GPT formatında kurdum. Fakat telefondan yaptım. Sorun olduğunu düşünmüyorum. Telefon farklı formatta USB diyor. Ve USB dolu gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun SSD'ye Windows kurulamamasından daha ziyade USB bellekten boot edememeniz gibi, doğru mu anladım? Windows sistemden Rufus ile hazırlayın.

Deneyeceğim teşekkürler.

Sorun SSD'ye Windows kurulamamasından daha ziyade USB bellekten boot edememeniz gibi, doğru mu anladım? Windows sistemden Rufus ile hazırlayın.

Sorun düzelmiyor. USB Legacy Support ayarlarını kapadigimda USB görmüyor. USB Legacy modunu açtığımda görüyor ve boot menüsünden USB'nin başında UEFI olana veya olmayana tıklıyorum. Reboot and select proper boot device hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı