Çözüldü NV2 SSD'ye Windows kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bcyazici

Hectopat
Merhaba,

https://www.hepsiburada.com/kingsto...nv2s-500g-p-HBCV00002X22KY?magaza=Hepsiburada linkindeki SSD'yi yeni aldım.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.

Bu SSD'ye Windows'u kurmak için format attım fakat birkaç sorunla karşılaştım. Başta Windows kurulumundan sonra mavi ekran verdi. (winload.efi) daha sonrasında birkaç kere daha Windows'u baştan kurmayı denedim aynı hatayı verdi. BIOS'ta Secure Boot ve Fast boot ayarlarını kapatıp CSM ayarıyla yeniden boot yapıp Windows'u kurdum. Bu sefer de Windows kurulumundan sonra beni sürekli BIOS'a atmaya başladı Windows ekranına geçemiyorum.

Bundan sonra aynı ayarlar ile eski SSD'me Windows kurmayı denedim ve sorunsuz şekilde kurabildim. Bilgisayar NVMe SSD'yi görüyor o konuda bir sıkıntı yok ve BIOS güncel.

Son düzenleme:
Çözüm
AOMEI Backupper clonelama programıyla SSD'mi NV2 SSD'ye kopyaladım sonra BIOS boot ayarlarından NV2'yi 1. sıraya aldım. Şu anlık sorun yok gibi Windows NV2'de kurulu gözüküyor. SATA SSD'mi de formatladım ve sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor şu an. Teşekkürler...
Diğer SSD'de olan Windows'a Kingston'ın SSD yönetim yazılımını kurun ve NV2 SSD'ye Firmware güncellemesi yapın. Son sürüm NV2 ELFK0S.6 2022-11-14 yüklendikten sonra da sorun devam ediyorsa SSD'yi servise göndermeniz gerekebilir.

AOMEI Backupper clonelama programıyla SSD'mi NV2 SSD'ye kopyaladım sonra BIOS boot ayarlarından NV2'yi 1. sıraya aldım. Şu anlık sorun yok gibi Windows NV2'de kurulu gözüküyor. SATA SSD'mi de formatladım ve sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor şu an. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı