SSD'yi garantiye gönderme

M.Ali.ASLAN

Kilopat
Yer
KKTC
Daha fazla  
SSD'yi garantiye göndermeyi düşünüyorum. Geç bile kaldım. Her neyse ssd'yi garantiye gönderirken bilgisayarı toptan göndermeme gerek var mı yoksa sadece ssd'yi götürsem yeterli olur mu?

Vatan Computer ürün sözleşmesinde şöyle bir yazı yazıyor:

Windows, program ve internet arızaları garanti kapsamı dışındadır. Satın aldığım OEM bilgisayar ürünleriyle birlikte işletim sistemi aldığım takdirde OEM parçalardan oluşturduğum bilgisayarımın herhangi bir parçasında problem çıktığında problemli parçayı söküp Vatan bilgisayar teknik servisine getireceğimi, komple bilgisayarı servise getirdiğim takdirde servise alınmayacağını biliyor ve kabul ediyorum.

Peki SSD'yi garantiye gönderip W8.1'i harddiske kursam SSD geri geldiğinde herhangi bir sıkıntı olur mu? Şimdiden sağolun.

Garantiye gönderme nedenim:
Kingston HyperX 3k SSD çok yavaş | Technopat Sosyal

Son düzenleyen: Moderatör:
@M.Ali.ASLAN Bende de senin sorunun aynısı oldu. SSD'yi söktüm Vatan PC'ye götürdüm ve yavaş olduğunu belirtim. Sonra onlar bana sana öyle geliyordur falan filan neymiş Sata 6'ya bağlaman lazım gibisinde saydı durdu. Ben yok dedim garantiye yollayın illa. Kabul ettiler 3 hafta beklersin dediler kabul ettim. SSD'nin içinde çökmüş bir de W8.1 işletim sistemi vardı. SSD'de yaşadığım sorunları belirttim. Yavaş çalışıyordu ve Rapid modu düzgün çalışmıyordu Samsung 840 Evo. Aldılar SSD'yi 15-16 gün sonra mesaj geldi ürününüz hazırdır diye. Gittim ve Samsung sıfırını yolladı. Bu 15-16 gün süre zarfında da işletim sistemini HDD'me kurup PC'yi öyle kullandım.

@M.Ali.ASLAN Bende de senin sorunun aynısı oldu. SSD'yi söktüm Vatan PC'ye götürdüm ve yavaş olduğunu belirtim. Sonra onlar bana sana öyle geliyordur falan filan neymiş Sata 6'ya bağlaman lazım gibisinde saydı durdu. Ben yok dedim garantiye yollayın illa. Kabul ettiler 3 hafta beklersin dediler kabul ettim. SSD'nin içinde çökmüş bir de W8.1 işletim sistemi vardı. SSD'de yaşadığım sorunları belirttim. Yavaş çalışıyordu ve Rapid modu düzgün çalışmıyordu Samsung 840 Evo. Aldılar SSD'yi 15-16 gün sonra mesaj geldi ürününüz hazırdır diye. Gittim ve Samsung sıfırını yolladı. Bu 15-16 gün süre zarfında da işletim sistemini HDD'me kurup PC'yi öyle kullandım.
Aslında senin yaptığın hatalıydı biraz. Sıfır kurulum yerine Data Migration'u kullanacaktın, aktaracaktın. :)

HDD'yi küçültüp SSD'nin boyutu kadar 2. bir bölüm oluştur. Sonra Samsung Data Migration yazılımı ile SSD'den HDD'ye aktar komple sistemi. Sonra SSD'yi sök ve servise götür.

@SypeR O programı biliyorum aslında. Kullanmama nedenim SSD'yi zaten servise göndermek vardı aklımda. O sürede de Windows'u nasıl becerdi isem artık hatırlamıyorum ya çökmüştü yada siyah ekran da takılıyordu sanırım. Bende dedim hem SSD'yi götüreyim hemde sıfırdan format atarım HDD'ye. Ama SSD gelince HDD'den SSD'ye niye aktarmadım onu bende bilmiyorum. :D

Aslında senin yaptığın hatalıydı biraz. Sıfır kurulum yerine Data Migration'u kullanacaktın, aktaracaktın. :)

HDD'yi küçültüp SSD'nin boyutu kadar 2. bir bölüm oluştur. Sonra Samsung Data Migration yazılımı ile SSD'den HDD'ye aktar komple sistemi. Sonra SSD'yi sök ve servise götür.
Yazdığını yeni gördüm kusura bakma, tavsiyen için sağ ol. SSD'yi göndereli 19 gün oldu. :) Umarım yarına gelir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı