SSHD Isınma, Bad Sector, Healt Hardware Scan Failed Sorunu

erkan sagir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Erkan. Size sorunun hemen resimlerini atacağım ama ilk önce sistem özelliklerini yazacağım.

İntel Core İ-5 5200U 4 CPU 2.20GHz
İntel HD 5500 2gb AMD Radeon M330 2GB
4GB DDR3 2894 MHz
Sorunlu olan SSHD: ST500LM000-SSHD-8GB - 465.76 GBs

HDD tune pro arıza kaydı resmi:
pEB2dJ.png

Lenovo solution arıza kaydı resmi:

XdL303.jpg

Şimdi belirli arızalar görüyorsunuz bu arızalar normal bir kullanıcı için farkedilmeyecek olan arızalardır.
Bu arızaları aslında daha önce fark ettim. İlk fark ettiğim arıza END TO END ERROR DETECTİON du internette bu arıza hakkında ingilizce olan forumlarda hata raporlarına rastladım ama ingilizcem çok iyi olmadığı için pek anlayamadım. Biraz daha araştırdığımda aslında SSD lerde görülen bir arıza olduğunu fark ettim. Ben bu disk ile 600 mb/sn yi görmüştüm ama 100 mb/sn'yi görünce mutlu oluyorum çünkü Diskimin SSD bölümü bozulmuş meğersem. Garantiden geldiğinde fark ettiğim bu arıza bilgisayarın yavaşlamasına neden oluyormuş.

Diğer arızaların oluşmasının sebebinin SSD bölümün bozulmasından kaynaklı ısınma sorunu olduğunu düşünüyorum HDD soğutucu almama rağmen ısınan SSHD bad sector oluşturdu resimde bad sectoru 8 gibi göreceksiniz. Lakin error scan yaptığımda %45 olmadan 16 tane bad sector buldum ve bir süre sonra kişisel bilgisayarınız hata ile karşılaştı dedi bende fazla üzerine gitmedim ne olur ne olmaz sistem çöker.

LENOVO da arıza kaydı oluşturdum bugün aslında bu konuyu açma nedenim belki benim sorunumu yaşayanlar çıkar ve bu hata raporundan yararlanır.

Bu yüzden bazı tavsiyeler vereceğim.
  • 1_Asla leptop almayın ne yaparsanız yapın çok hassas oldukları için bir yerden arıza çıkarıyorlar.
  • 2_Paranız varsa masaüstü toplayın çünkü her şeyini değiştirebiliyorsunuz laptopda böyle bir şey yok.
  • 3_Sürekli donanımlarınızı kontrol edin hardware scan yapın belki bozuktur garantisi bitmeden tamir ettirin.
  • 4_PC almadan önce ekran kartı işlemci depolama aygıtını netten bir araştırın ona göre alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı