".SSPQ" Ransomware Virüsü

.-.

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Proteus adlı programı kurarken maalesef ransomware bulaştı. Tüm dosyalarımın uzantısını .sspq olarak değiştirdiğini gördüm ve ardından Windows’u USB üzerinden tekrardan yükleyerek virüsten kurtuldum lakin Windows.old klasöründe kalan dosyalarımı çeşitli çabalarıma rağmen açamıyorum.

Daha önce başına bu tarz bir şey gelen var mı? Hangi description yazılımını kullanabilirim veya hexadecimal kodlarına ulaşarak tek tek çözmem mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma Proteus adlı programı kurarken maalesef ransomware bulaştı. Tüm dosyalarımın uzantısını .sspq olarak değiştirdiğini gördüm ve ardından Windows’u USB üzerinden tekrardan yükleyerek virüsten kurtuldum lakin Windows.old klasöründe kalan dosyalarımı çeşitli çabalarıma rağmen açamıyorum.

Daha önce başına bu tarz bir şey gelen var mı? Hangi description yazılımını kullanabilirim veya hexadecimal kodlarına ulaşarak tek tek çözmem mümkün müdür?
Forumda bu belalı Ransomware'ı artık çok görmeye başladık. Bu Ransomware'ın deşifre aracı bulunmamakta diye biliyorum.

Forumda bu belalı Ransomware'ı artık çok görmeye başladık. Bu Ransomware'ın deşifre aracı bulunmamakta diye biliyorum.

Olan benim 25-26 GB'lık fotoğraf ve video verime oldu o zaman... Windows işletim sisteminden artık tiksiniyorum, macOS yüklemek istiyorum ama bir türlü kuramadım. Ya çok şanssız biriyim ya da çok yeteneksiz bilemiyorum.

Olan benim 25-26GB’lık fotoğraf ve video verime oldu o zaman... Windows işletim sisteminden artık tiksiniyorum MacOs yüklemek istiyorum ama bir türlü kuramadım ya çok şanssız biriyim ya da çok yeteneksiz bilemiyorum.
Linux dağıtımlarına bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Belki yardımcı olur.

Bu aralar çok popüler oldu bu fidye zararlısı, çözüme gelirsek çevrimdışı olarak çözülebiliyormuş herhalde fakat nasıl çözüldüğü hakkında bilgim yok.

@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı