Çözüldü SSPQ zararlısı temizleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BatuhanGt710m

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma galiba SSPQ virüsü bulaştı. Klasörlerin içinde 900 dolar karşılığında kurtulacağım yazıyor ve oyun dosyalarım resimlerim açılmıyor. Uzantısı SSPQ olarak değişmiş. Ben bilgisayarımı Kaspersky ile taratıp virüsü temizlersem format atmama gerek kalır mı? Mesela flash belleğimden resimlerimi tekrar PC'ye atarsam o resimler bozulur mu?

ScreenShot_20210622104646.jpeg

ScreenShot_20210622104719.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu konuya göz atmanızı tavsiye ederim:
Verilen rehber okuyun ilk önce. Okumadan bir yere varamayacaksınız. Elinde dosya yedekleri varsa format atabilirsin.

Peki hocam ben Kaspersky kullanarak virüsü temizlesem daha sonra bozuk dosyaları silsem bendeki yedekleri geri yüklesem bu dosyalar yine bozulur mu flashıma bir şey olur mu? Çoğu dosyamı klasör içinde kullandığımdan onlara bir şey olmamış.

Zararlılar gerçekten gittiyse tabi kullanmanda sakınca yok. Ancak riske atmak istiyorsan sen bilirsin :)
Garanti olsun diye temizlik sonrası sistem tarama sonuçlarını paylaşın bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma galiba SSPQ virüsü bulaştı. Klasörlerin içinde 900 dolar karşılığında kurtulacağım yazıyor ve oyun dosyalarım resimlerim açılmıyor. Uzantısı SSPQ olarak değişmiş. Ben bilgisayarımı Kaspersky ile taratıp virüsü temizlersem format atmama gerek kalır mı? Mesela flash belleğimden resimlerimi tekrar PC'ye atarsam o resimler bozulur mu?

Eki Görüntüle 1078101

Eki Görüntüle 1078102
HitmanPro ile taratın Technopat'e bulaşacak virüs daha doğmadı. @Arrandale0 Hocamın dediği gibi ''Bizde en son çare formattır.

Yeni konular

Geri
Yukarı