Stagefright Açığı Android Kullanıcılarını Korkutuyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

Mobil cihazlar güvenlik şirketi Zimperium tarafından keşfedilen güvenlik açığı, Android işletim sistemli cihazlar için büyük tehlike oluşturuyor. Android işletim sistemindeki güvenlik açığını geçtiğimiz illbahar aylarında bulan Zimperium uzmanları, konuyu hemen Google yönetimine haber vermişler. Google programcılarının da 48 saat içinde konuyla ilgili güncelleme dosyalarını yayınladığı söyleniyor. Ancak buna rağmen Stagefright güvenlik açığının halen 1 milyar

Stagefright Açığı Android Kullanıcılarını Korkutuyor Technopat

1570928.gif

Daha fazlası...

Note 4 cihazıma 2 defa güvenlik ilkesi güncelleştirmesi hakkında bildirim geldi. Ben bu güncelleştirme işlemini onayladığım da telefon yeniden başlatılıyor fakat açılış ekranında kalıyor ve uzunca bir süre bekledikten sonra herhangi bir tepki vermediğinde cihaz çok ısınıyor ben de bataryayı çıkartıp takıyorum. Acaba bu güvenlik açığıyla ilgisi var mı konunun?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı